Çin'in Süt Ürünleri Üretimi İlk Dört Ayda Yükseldi - Haberler
Haberi Paylaş

Çin'in Süt Ürünleri Üretimi İlk Dört Ayda Yükseldi

Xinhua - Güncel
 - Güncelleme:
Çin'in Süt Ürünleri Üretimi İlk Dört Ayda Yükseldi

BEİJİNG, 22 Mayıs (Xinhua) -- Çin'de resmi veriler, ülkenin büyük süt ürünleri işletmelerinin yılın ilk dört ayında, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 0,5 büyüdüğünü gösterdi.

BEİJİNG, 22 Mayıs (Xinhua) -- Çin'de resmi veriler, ülkenin büyük süt ürünleri işletmelerinin yılın ilk dört ayında, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 0,5 büyüdüğünü gösterdi. Çin Sanayi ve Bilişim Teknolojileri Bakanlığı'na göre, yıllık faaliyet geliri en az 20 milyon yuan (2,96 milyon ABD doları) olan söz konusu firmalar, bu dönemde 9,69 milyon tondan fazla süt ürünü üretti. Sadece Nisan ayında ülkenin süt ürünleri üretimi, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 2,9 azalışla 2,38 milyon tonu aştı. Çin Ulusal İstatistik Bürosu'nun verileri Çin'in, bu yılın ilk çeyreğinde, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 8,3 artışla 7,68 milyon ton süt ürettiğini gösterdi.

Xinhua / Güncel

Tam Gemi Şok Denemeleri Çin Halk Cumhuriyeti Bilişim Mayıs Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber Xinhua tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Xinhua tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Xinhua kurumudur.
title