Haberi Paylaş

Çin'in İnternet Sektörü İlk 5 Ayda İstikrarlı Gelir Artışı Bildirdi

Çin'in İnternet Sektörü İlk 5 Ayda İstikrarlı Gelir Artışı Bildirdi

BEİJİNG, 2 Temmuz (Xinhua) -- Çin Sanayi ve Bilişim Teknolojileri Bakanlığı'nın açıkladığı verilere göre Çin'in internet sektörü, yılın ilk beş ayında ticari gelirlerinde istikrarlı artış yaşadı.

Güncel Haberleri

BEİJİNG, 2 Temmuz (Xinhua) -- Çin Sanayi ve Bilişim Teknolojileri Bakanlığı'nın açıkladığı verilere göre Çin'in internet sektörü, yılın ilk beş ayında ticari gelirlerinde istikrarlı artış yaşadı. Bakanlık, önde gelen internet ve ilgili hizmet işletmelerinin ticari gelirlerinin, Ocak-Mayıs döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 1,8'lik artışla 585 milyar yuana (yaklaşık 87,49 milyar ABD doları) ulaştığını söyledi. Büyüme hızı, ilk dört ayda görülen yüzde 2,7'lik artışa göre yavaşlama sergiledi. Ocak-Mayıs döneminde bu şirketlerin toplam karları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 14,8'lik düşüşle 49,52 milyar yuana geriledi; ilk dört ayda ise yüzde 25,4'lük düşüş yaşanmıştı. Bu şirketlerin araştırma ve geliştirme harcamaları da Ocak-Mayıs döneminde istikrarlı şekilde bir büyüme göstererek geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9,1'lik artış sergiledi.

Xinhua / Güncel

Çin Halk Cumhuriyeti Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber Xinhua tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Xinhua tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Xinhua kurumudur.
title