Haberler

Fahrettin Altun'un evinin fotoğrafını çekmek isterken yakalanan CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş beraat etti

CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş, iki partili ile Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un evinin evini fotoğraflamak isterken polislere yakalanmıştı. Özçağdaş "özel hayatın gizliliğini ihlal" suçundan yargılandığı davadan beraat etti. Fotoğrafı çeken CHP'li Özçağdaş şikayetleri araştırdığını iddia ederken, Altun'un avukatı, "Sanık, kaçak yapının olduğunu iddia ettiği vakıflar arazisinin yerini bile gösterememiştir. Tamamen siyasi ideolojilerle bu fiili gerçekleşmiştir" dedi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un Kuzguncuk'taki evinin önünü fotoğrafladığı iddiasıyla, CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş'ın 'özel hayatın gizliliğini ihlal' suçundan yargılandığı davanın karar duruşması bugün Anadolu 17. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yapıldı. Duruşmaya, tutuksuz sanık Suat Özçağdaş ve taraf avukatları katıldı. Duruşmayı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Grup Başkan vekilleri Özgür Özel ile Engin Altay, CHP milletvekilleri İbrahim Kaboğlu, Ali Şeker, Mahmut Tanal, Erdoğan Toprak, Muharrem Erkek, Gökhan Zeybek, Sibel Özdemir, Emine Gülizar Emecan ve Sezgin Tanrıkulu izledi. Duruşmaya, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin ve İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu da izleyici olarak katıldı.

OLAY

CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş, Nisan 2020'de iki partili ile İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un Kuzguncuk'taki evini fotoğraflamak isterken polislere yakalanmıştı.

Fahrettin Altun'un evinin fotoğrafını çekmek isterken yakalanan CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş beraat etti

BASIN İÇERİ ALINMADI

Mahkeme hakimi, duruşma salonunda yer kalmadığı gerekçesiyle basın mensuplarını polis zoruyla mahkeme salonundan çıkardı. Anadolu Adliyesi'nde görevli polis amiri, belinde tabanca ile duruşma salonuna girince CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal hakime, "Önce silahlı polisi çıkarın" diyerek tepki gösterdi. Hakim bunun üzerine, Tanal'a "Otur" diyerek bağırdı.

CEZALANDIRILMASINI TALEP ETTİLER

Duruşmada beyanı sorulan müşteki avukatı, "Dosya kapsamı ve yapılan savunmalardan, atılı suçun işlendiği anlaşılmaktadır. Sanık, kaçak yapının olduğunu iddia ettiği vakıflar arazisinin yerini bile gösterememiştir. Tamamen siyasi ideolojilerle bu fiili gerçekleşmiştir. Cezalandırılmasını talep ediyoruz" dedi.

Fahrettin Altun'un evinin fotoğrafını çekmek isterken yakalanan CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş beraat etti

TANIK DİNLETİLME TALEBİ REDDEDİLDİ

Tutuksuz sanık Suat Özçağdaş'ın avukatı Aysemin Gülmez ise, "Müvekkilim burada bir imar ve kent suçu olduğunu, bunun tespit edildiğini, kendisinin bu hususla ilgili yapılanma olup olmadığını tespit etmek için gittiğini beyan etti. Bu davayla ilgili bir tazminat davası da açıldı ve o davada Boğaziçi İmar Müdürlüğü çalışanları tanık olarak dinlendi. O tanıkların bu davada da dinlenilmesi gereklidir" dedi. Mahkeme ise avukat Gülmez'in tanık dinletme talebini reddederek yargılamaya devam etti.

SON SÖZÜNDE BERAAT TALEP ETTİ

Son savunması sorulan Sut Özçağdaş, "Atılı suçu işlemedim. İddiaları kabul etmiyorum, fotoğrafta bahçeli ev yok, boş arazi var. Görevim gereği kent ile alakalı gelen şikayetleri araştırıyoruz" dedi. Son sözü sorulan Özçağdaş, "Beraatımı istiyorum" dedi.

BERAAT KARARI VERİLDİ

Kararını açıklayan mahkeme, Özçağdaş'ın boş arsanın fotoğrafını çektiğini, meskene yönelik eyleme ilişkin somut delil bulunmadığını, suça konu olan yerin aleni, açık alan olduğunu ve dışarıdan gelip geçenler tarafından görülebileceğini belirterek, Özçağdaş'ın beraatına hükmetti.

Kaynak: ANKA / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Fahrettin Altun Hisarcık Üsküdar Haberler

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Özel'den Bahçeli'nin elini öpen Özel Harekat Başkanı'na tepki: Sen, devletin polisi olmayı yanlış anlamışsın

Özel'den Bahçeli'nin elini öpen Özel Harekat Başkanı'na tepki: Sen, devletin polisi olmayı yanlış anlamışsın

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Bakmadan Geçme

17 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 17 Temmuz burç yorumları nedir? Diyarbakırlı Ramazan Hoca neden öldürüldü, ne olmuştu? Ramazan Pişkin'i öldüren şahıs ne ceza aldı? YKS 200, 210, 220, 230, 240, 250, 260, 270, 280, 290, 300 puanla nereye girebilirim? YKS hangi bölümler gelir? Han Yunus nerede? Han Yunus nereye bağlı? Han Yunus nasıl yönetiliyor? Rahmi Özkan'ın hastalığı nedir, neden hastaneye kaldırıldı? Avukat Rahmi Özkan'ın sağlık durumu nasıl? Tercih yapıp yerleşmeyince OBP puanı düşer mi? Tercih yapınca OBP puanı tekrar kullanılır mı? Elias Jelert kimdir? Elias Jelert nereli, kaç yaşında? Elias Jelert Kristensen hangi takımda ve pozisyonda oynuyor? İLAHİYAT BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS İlahiyat taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! Samsun Tekkeköy'de deprem mi oldu, kaç şiddetinde? 16 Temmuz Samsun'da nerede deprem oldu? Luan Peres kimdir? Luan Peres nereli, kaç yaşında? Luan Peres hangi takımda ve pozisyonda oynuyor? ATT TABAN PUANLARI 2024 | İlk ve Acil Yardım Paramedik Bölümü üniversite kontenjanları ve başarı sıralamaları! EA (eşit ağırlık) Bölümleri neler? Eşit Ağırlık puanıyla hangi bölümler seçilir? Eşit ağırlıkta en iyi bölüm hangisi? YKS CEVAP KAĞIDINI GÖRÜNTÜLEME | YKS cevap anahtarına nasıl bakılır? YURT DIŞI HARÇ PULU FİYATI 2024 | Yurt dışı harç pulu ne kadar, kaç TL? Yurt dışı çıkış harcına zam geldi mi? KYK YURT ÜCRETİ NE KADAR? 2024 KYK yurt ücretleri açıklandı mı?
Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title