Haberler

CHP'li Tanal, Ak Partili Arslan Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Abone Ol

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, AK Parti Düzce Milletvekili Fevai Arslan hakkında Türk Ceza Kanununun 216. Maddesinin 3. fıkrası uyarınca dini değerleri alenen aşağılama suçu işlediği iddiasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, AK Parti Düzce Milletvekili Fevai Arslan hakkında Türk Ceza Kanununun 216. Maddesinin 3. fıkrası uyarınca dini değerleri alenen aşağılama suçu işlediği iddiasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Tanal, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı suç duyurusunda, Arslan'ın 16 Ocak 2014 tarihinde Düzce'de düzenlenen bir açılış töreninde yaptığı konuşmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için "Allah'ın bütün vasıflarını

üzerinde toplayan bir lider var. İşte bunun önünü kesmek istediler" dediğini belirterek şöyle dedi:

"AKP Düzce Milletvekili Fevai Aslan Recep Tayyip Erdoğan'ın Allah'ın bütün vasıflarını üzerinde toplayan bir lider olduğunu ifade ederek İslam dinini açıkça aşağılamış ve Allah'a şirk koşarak İslam dinine ve Müslümanlara karşı saygısızca davranmıştır. Bir insanın Allah'la aynı vasıfları taşıdığını belirten şüpheli Türk Ceza Kanunu 216. Maddesine göre açıkça suç işlemiştir."

Kaynak: ANKA / Güncel

Fevai Arslan Mahmut Tanal Ak Parti Düzce Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

THY, Avustralya uçuşları ne zaman başlayacak, direkt uçuş var mı? Margot Robbie, THY'nin reklam yüzü oldu mu? Beylerbeyi Sarayı hangi günler açık? Beylerbeyi Sarayı giriş ücreti! Beylerbeyi Sarayı ne zaman yapıldı? Dolmabahçe Sarayı hangi günler açık? Dolmabahçe Sarayı giriş ücreti ne kadar? Motorine indirim var mı? Motorine indirim gelecek mi, ne kadar gelecek? 6 Aralık güncel Motorin ve akaryakıt fiyatları! KABİNE TOPLANTISI'NDA ALINAN KARARLAR SON DAKİKA! Asgari ücret zammı belli oldu mu, ne kadar olacak? Topkapı Sarayı nerede, hangi günler açık? Topkapı Sarayı bölümleri neler? Benzine indirim var mı? Benzine indirim gelecek mi, ne kadar gelecek? 6 Aralık güncel benzin ve akaryakıt fiyatları! İstanbul Arkeoloji Müzesi nerede? Arkeoloji Müzesi giriş ücreti ne kadar? İbrahim Kaboğlu kimdir? Halk Tv konuğu İbrahim Kaboğlu kaç yaşında, nereli? İbrahim Kaboğlu biyografisi! Kolesterol nedir, nasıl düşürülür? Kolesterol yüksekliği neden olur? Yılmaz Morgül kimdir? 2. Sayfa konuğu Yılmaz Morgül kaç yaşında, nereli? Yılmaz Morgül biyografisi! Pnömoni virüsü nedir, belirtileri neler? Pnömoni virüsü hangi ülkelerde var? Göz kuruluğu neden olur? Göz kuruluğu belirtileri neler? Yalı Çapkını yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Yalı Çapkını 49. bölüm fragmanı izle! Yalı Çapkını yeni bölüm fragmanı izle! Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 6 Aralık Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda?
title