Haberler

CHP'li Salıcı, Van'daki CHP Belediye Başkanları Çalıştayı'nı Değerlendirdi: "Chp'nin İlk Genel Seçimde, Bölgede Önemli Bir Sıçrama Yaratacağı...

Abone Ol

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, “Önümüzdeki birkaç ay içinde daha kitlesel katılımlar olacağını, CHP’nin daha ön plana çıktığı bir süreç olacağını düşünüyoruz çünkü bunun altyapısını hazırladık, söylemimiz bölge halkını kucaklayan bölgenin sorunlarını bilen ve ona çözüm önerileri ortaya koyan bir siyaset, dolayısıyla CHP’nin önümüzdeki süreçte, ilk genel seçimde ne zaman olacaksa o seçimde, bölgede önemli bir sıçrama yaratacağı kanaatindeyim” dedi.

Haber : BERKAY VAROL-MAHİR BAĞIŞ - Kamera: KEMAL SEVİNDİRİCİ - FATİH NAZIM EFE

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, "Önümüzdeki birkaç ay içinde daha kitlesel katılımlar olacağını, CHP'nin daha ön plana çıktığı bir süreç olacağını düşünüyoruz çünkü bunun altyapısını hazırladık, söylemimiz bölge halkını kucaklayan bölgenin sorunlarını bilen ve ona çözüm önerileri ortaya koyan bir siyaset, dolayısıyla CHP'nin önümüzdeki süreçte, ilk genel seçimde ne zaman olacaksa o seçimde, bölgede önemli bir sıçrama yaratacağı kanaatindeyim" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Van'da düzenlenen CHP Belediye Başkanları Çalıştayı'nı ANKA Haber Ajansı'na değerlendirdi. Salıcı şunları söyledi:

"Van halkı şikayetçi, yaşadığı sorunlardan dolayı şikayetçi, hem ekonomik sorunlardan dolayı ağır bir şekilde bir yoksullaşma var Van'da. Esnaf iş yapamıyor olmaktan dolayı şikayetçi. Sınır ticareti ile ilgili ticaret yapamıyor olmaktan dolayı şikayetçi, bütün bunların ötesinde adaletsizlikten ve demokrasi eksikliğinden dolayı da şikayeti var. Kürt sorunu bağlamında da şikayetleri var. Dolayısıyla Van, AKP açısından çok sorunlu bir bölgeye dönüşmüş, kendi sorunlarını çözecek yeni bir iktidar arayışı içinde ve değişime hazır gördüm ben Van'ı.

"DAHA İLERİ BİR NOKTAYA GİDEBİLMEMİZ İÇİN BU ÇALIŞMALARI YOĞUNLAŞTIRMAMIZ LAZIM"

Yaklaşık 6 ay önce Türkiye kamuoyu Doğu Masası'nın çalışmalarını görmeden ifade etmiştim; biz Van'dan milletvekili çıkaracağız. Biz Diyarbakır'dan da milletvekili çıkaracağız. Doğu Masası kapsamındaki 24 ilde; metropol iller var, büyükşehirler var, bu büyükşehirlerden milletvekili çıkarabilmek ve diğer yerlerde de oyumuzu maksimum seviyeye çıkarabilmek için çalışıyoruz.

Bizim 2018 yılında Van'daki oyumuz yüzde 2. Şu andaki ölçümlere göre, toplantıda uzmanların bahsettiği konulara göre oyumuzu dört kart civarında artırmışız. Yeterli mi? Yeterli değil. Bizim daha ileri noktaya gidebilmemiz için bu çalışmaları yoğunlaştırmamız lazım.

"HER TÜRLÜ SORUNA RAĞMEN UMUDU YİTİRMEYEN BİR ANLAYIŞLA SİYASETİMİZİ DEVAM ETTİRECEĞİZ"

Bugün belediye başkanlarımız geldi ve büyük bir destek verdi. Van halkıyla buluştu. İlçelere gitti, Van'ın merkeze çok uzak ilçeleri var hepsine gidildi, vatandaşlarla buluşuldu. CHP'nin bundan sonraki siyaseti de bölge halkını kucaklayan, onlara bir değişimin mümkün olduğunu, CHP önderliğinde altılı masanın Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem çabaları çerçevesi içinde bir değişimin mümkün olduğu, bu bölgenin AKP ile beraber yaratılan makus talihinin aşılmaz olmadığını gösteren, umut veren geleceğe bakan, her türlü soruna rağmen umudu yitirmeyen bir anlayışla biz bu siyasetimizi devam ettireceğiz.

Salıcı, CHP'ye üye katılımlarının artmasının nedenlerine ilişkin şunları söyledi:

"Bir tanesi CHP'nin kendisini daha iyi anlatmaya başladı, Sayın Genel Başkanımızın ağzından genel merkez siyasetiyle aynı zamanda örgütlerimizde de değişimler ortaya çıkıyor. Örgütlerimiz de vatandaşlarımızla daha sıcak ilişki kurabilen arkadaşlarımızla oluşuyor. Bunun bir getirisi var.

İkincisi iktidarın yürütmüş olduğu 20 yıllık bir siyaset var, bu siyasetin sonuna geldiğini vatandaşlarımız görüyor, bunun bir çıkmaz sokak olduğunu da görüyor. Ekonomik olarak, siyasi olarak da dış politika anlamında da milli eğitimde de… Hangi çerçeveden bakarsanız bakın CHP'nin çözüm önerileri olduğunu görüyor ama henüz o bizim beklemiş olduğumuz kırılma gerçekleşmiş değil.

"BÖLGEDE İLK GENEL SEÇİMDE ÖNEMLİ BİR SIÇRAMA YARATACAĞIZ"

Biz bir sonraki aşamada önümüzdeki birkaç ay içinde daha kitlesel katılımlar olacağını, CHP'nin daha ön plana çıktığı bir süreç olacağını düşünüyoruz. Çünkü bunun altyapısını hazırladık. Söylemimiz bölge halkını kucaklayan bölgenin sorunlarını bilen ve ona çözüm önerileri ortaya koyan bir söylem ve siyaset. Dolayısıyla CHP'nin önümüzdeki süreçte, ilk genel seçimde, ne zaman olacaksa, o seçimde bölgede önemli bir sıçrama yaratacağı kanaatindeyim."

Kaynak: ANKA / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Oğuz Kaan Salıcı Siyaset Van Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

GTA 6 ne zaman çıkacak? GTA 6 çıkış tarihi ne zaman, hangi yıl? GTA 6 sistem gereksinimleri ve diğer tüm detaylar! Aralık ayında hangi balık yenir? Aralık ayında hangi balık türlerini yemek gerekir 2023? Kırklareli hangi parti? Kırklareli Belediye başkanı hangi partiden seçildi? Kırklareli yerel seçim sonuçları 2019! İnstagram çöktü mü? İnstagram neden açılmıyor? 10 Aralık İnstagram ne oldu, sorun mu var? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 10 Aralık Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? Kargolar pazar günü açık mı? Kargo şubeleri pazar günü açık mı, hizmet veriyor mu? Yarın yağmurlu mu? Yarın hava nasıl olacak, yağmur yağacak mı? 11 Aralık hava durumu! Wednesday 2. sezon fragman! Wednesday 2. sezon fragmanı yayınlandı mı, nereden izlenir? Calve hangi ülkenin, kimin markası? Calve İsrail malı mı? Bugün ne sınavı var? Bugün hangi sınav var? 10 Aralık Pazar hangi sınav yapılacak? AÖF sınav yerleri nasıl öğrenilir? AÖF sınav giriş belgesi nereden, nasıl alınır? BİM aktüel ürünler kataloğu - 10 Aralık indirimleri ve fırsatları: Bu Hafta Bim'e Hangi Ürünler Geliyor? Dün gece deprem oldu mu? 10 Aralık İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? Gönül Dağı 118. bölüm fragmanı izle! Gönül Dağı yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Gönül Dağı yeni bölüm fragmanı izle! Resmi Gazete Atama Kararları! Bugünün (10 Aralık) kararları neler? 2724 sayılı Resmi Gazete yeni düzenleme!
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title