Haberler

CHP'li Öztunç: Kayseri'de insanlar kooperatif mağduru olmuş, TBMM'de bunu konuşacağız

Güncelleme:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, kooperatif mağduru insanlar için Kayseri'ye geldiğini belirterek, "Kayseri'de insanlar kooperatif mağduru olmuş. Çarşamba günü TBMM'de bu konuyu konuşacağız. Biz yurttaşlarımızın işi çözülene kadar bu işin takipçisi olacağız" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, kooperatif mağduru insanlar için Kayseri'ye geldiğini belirterek, " Kayseri'de insanlar kooperatif mağduru olmuş. Çarşamba günü TBMM'de bu konuyu konuşacağız.  Biz yurttaşlarımızın işi çözülene kadar bu işin takipçisi olacağız" dedi.

CHP İl Başkanlığında düzenlenen toplantıya, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven ve CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık ve CHP İl Başkanı Ümit Özer katıldı. Toplantıda konuşan Ali Öztunç, kooperatif mağduru olmuş vatandaşlar için Kayseri'ye geldiğini belirterek, şunları söyledi:

"Dün Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen bir grup Kayserili yurttaşımız kooperatiflerle ilgili bir mağduriyetten söz etmişti. Bunun üzerine Sayın Genel Başkanımızın talimatı ile yola çıktık. İlgili mağduriyetin olduğu yere ziyarete gittik. Ekonomik sıkıntılar yaşıyoruz, dolar aldı başını gitti, millet evine ekmek götüremiyor.  İş sahipleri işsiz kalıyorlar. Her gün tüm ürünlere zam geliyor.  Yurttaş artık büyük bir krizle karşı karşıya kalmış durumda. Evine ekmek götürmekte sıkıntı yaşıyor. Düşünün bir kooperatife üye oluyorsunuz. 'Sıcak bir yuvada yaşayayım' diyorsunuz. Kredi çekiyorsunuz, borçlanıyorsunuz. Varsa elde düğünden kalma altınları satıyorsunuz üye oluyorsunuz. Eve yerleşiyorsunuz, oturuyorsunuz. Bir gün birisi gelip 'çıkın evden' diyor.  Kara kış günü insanları niye evinden çıkarıyorsunuz? Kayseri'de böyle bir durum var"

'BU İŞİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ'

Kooperatif mağdurlarının evlerinden zorla çıkarıldığını kaydeden Öztunç, "Engelli çocuğu var, evden çıkarıyorlar. 'Çıkmazsan polis zoruyla çıkartırız' diyorlar. Şu ana kadar 4 ev sahibini polis zoruyla çıkartmışlar. Balyozla kapıyı kırmışlar. Ev sahibinin 13 yaşında kız çocuğu psikolojik tedavi görüyor. Bu hangi vicdan ve kitapta yazıyor? Bu ne insanlığa sığar ne de siyasete sığar. Üstelik konu mahkemede daha bitmemiş. Yargı süreci bir işlesin. Kayseri'de insanlar kooperatif mağduru olmuş. Çarşamba günü TBMM'de bu konuyu konuşacağız.  Biz yurttaşlarımızın işi çözülene kadar bu işin takipçisi olacağız" ifadelerini kullandı.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Güncel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title