Haberler

CHP'li Karaca Fransa'daki Türk Seçmenlerle Bir Araya Geldi: "Sandığa Gitmeme Lüksümüz Yok, Tarih Yazacağız"

Güncel Haberler

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, beş gün sonra başlayacak oy verme işlemi öncesi Fransa’da yaşayan Türkleri ziyaret ederek Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yurtdışında yaşayan seçmenlere yönelik gönderdiği mektubu verdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, beş gün sonra başlayacak oy verme işlemi öncesi Fransa'da yaşayan Türkleri ziyaret ederek Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yurtdışında yaşayan seçmenlere yönelik gönderdiği mektubu verdi.

Paris, Orlans ve Druex'te bir araya geldiği vatandaşların hakları ve talepleriyle ilgili CHP'nin politikalarını anlatan ve seçimlere yönelik bilgi veren Gülizar Biçer Karaca, "Millet ittifakı Cumhurbaşkanı Adayı, Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun vurguladığı üzere herkesin sandığa gitmesi, oylarına sahip çıkması bir memleket meselesi" dedi.

"SANDIĞA GİTMEME LÜKSÜMÜZ YOK"

Gülizar Biçer Karaca, şunları kaydetti:

"Paris'te yaşayan vatandaşlarımız ile bayramlaşıp iktidarımızda yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız için çözüm önerilerimizi birlik yöneticilerimizle birlikte anlatıyoruz. Acıpayam'dan Bekilli'ye Orleans'dan Paris'e tek bir oyu kaybetmemek için buradayız. Sandığa gitmeme lüksümüz yok. 14 Mayıs seçimlerinde mutlaka ama mutlaka kazanacağız. O yüzden gurbetteki hemşehrilerimize sesleniyorum; 'oyunu kullan sandığa sahip çık' Cumhuriyetimizin 2. yüzyılında demokrasiyi birlikte getirelim.

"SANDIKLARDA TARİH YAZACAĞIZ"

TBMM'nin kuruluşunun 103. Yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün evlatları olarak söz veriyoruz. Bu ülkeye baharı getireceğiz. Kimse kaygı duymasın. CHP örgütlerimizle birlikte tüm seçmenlerimize ulaşıp sandıklarda tarih yazacağız. Hem Ramazan Bayramı'nı hem de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı bu yıl yurtdışındaki vatandaşlarımızla kutladık. Afetin ardından buruk kutladığımız bayramlarımızı hep birlikte bayram gibi kutlayacağımız günlere."

"BU ÖZEL GÜNÜ TÜM DÜNYA ÇOCUKLARINA ARMAĞAN EDEN ATAMIZA MİNNETTARIZ"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda da "Strasbourg Başkonsolosluğu'nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama törenlerine katıldık. Bu özel günü tüm dünya çocuklarına armağan eden Atamıza minnettarız. Yaşasın 23 Nisan" dedi.

"SORUNLARINIZIN TÜMÜNÜ VE ÇÖZÜM YOLLARINI BİLİYORUZ. HAZIRIZ, ÇÖZMEYE KARARLIYIZ"

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yurtdışında yaşayan seçmenlere gönderdiği mektup ise şöyle:

"Sizler yıllardan bu yana yurt dışında verdiğiniz emekle hem yaşadığınız ülkeye hem de yurdumuza büyük katkılar sağlıyorsunuz. Bulunduğunuz ülkelerde yaşamın her alanında varlığınızı göstermeniz bizleri gururlandırıyor. Çalışma hayatı, iş dünyası, sanat kültür ve siyaset ile kamusal alanlarda elde ettiğiniz başarılar sadece sizin değil, aynı zamanda ülkemizin de çok önemli kazancıdır.

Değerli kardeşim, yeni bir döneme giriyoruz. Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri için yurt dışında 27 Nisan – 09 Mayıs tarihleri arasında, gümrük kapılarında ise 27 Nisan – 14 Mayıs tarihleri arasında oy kullanacaksınız. Geçmiş kavgalar içinde debelenen bir Türkiye yerine, geleceğe umutla bakan, zengin, adil, huzurlu bir Türkiye yaratmamız mümkün. Ülkemizi demokratik dünya ile uyum içinde güçlü, vatandaşının haklarını en güçlü şekilde koruyan, pasaportunun itibarı yüksek bir ülke haline getirmeye kararlıyız. Bunun için siyasette ve toplumsal hayatta ihtiyaç duyulan büyük uzlaşmayı gerçekleştirdik. Şimdi size düşen görev ise sandığa gidip oyunuzu kullanmanızdır.

Sorunlarınızın tümünü ve çözüm yollarını biliyoruz. Hazırız, çözmeye kararlıyız.

Bu çerçevede;

•?Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde güçlü bir varlık gösterebilmeniz amacıyla Yurtdışı Seçim Çevresi oluşturulması

•?Yurt dışında kullandığınız otomobilinizin Türkiye'de kalış sürelerinin uzatılması

•?Türkiye'de emekli olup bulunduğunuz ülkede çalışırken size uygulanan kısıtlamaların kaldırılması, emekli aylıklarınızın iyileştirilmesi

•?Türkiye'de sağlık hizmetlerinden eşit şekilde yararlanmanız

•?Sizi yok sayarak hayata geçirilen Otomatik Bilgi Paylaşımı Anlaşması'nın uygulamasında yaşanabilecek mağduriyetlerin giderilmesi

•?Fahiş uçak bileti fiyatlarının makul seviyelere çekilmesi

•?Türkiye'ye gelirken beraberinizde getirdiğiniz telefonlarının kullanım sürelerinin uzatılması

•?Mavi Kartlı kardeşlerimizin sıkıntılarının T.C. vatandaşlarımızla eşit imkanlar sağlanarak çözülmesi

•?Konsolosluk hizmetlerinin iyileştirilmesi, hızlandırılması, harçların düşürülmesi

•?Dövizle askerlik bedellerinin düşürülmesi, ödeme gücü olmayanlara seçenekli kolaylıklar getirilmesi

•?Cenazelerinizin ülkemize taşınması için gerekli devlet desteğinin sağlanması

•?Çifte vatandaşlık hakkının kazanılması ve daha birçok sorununuzun çözümü için hazırlıklarımız tamamdır. Bu projeleri sizlerin desteğiyle hayata geçirerek, sıkıntıların üstesinden hep birlikte geleceğimize inanıyorum. Sana söz sevgili kardeşim! Vatandaşına sahip çıkan bir Türkiye'yi birlikte kuracağız."

Kaynak: ANKA / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Denizli Fransa Güncel Haberler

title