Haberler

CHP Kayseri İl Başkanı ve 7 Partili Pankart İfadesi Verdi

Abone Ol

Chp Kayseri İl Başkanı Mustafa Ayan ve 7 parti üyesi, geçen ay '17-25 Aralık Rüşvet ve yolsuzlukla mücadele haftası olsun' yazılı pankartları parti binasına astıkları için haklarında başlatılan soruşturma kapsamında Emniyet Müdürlüğü'ne giderek ifade verdi.

Chp Kayseri İl Başkanı Mustafa Ayan ve 7 parti üyesi, geçen ay '17-25 Aralık Rüşvet ve yolsuzlukla mücadele haftası olsun' yazılı pankartları parti binasına astıkları için haklarında başlatılan soruşturma kapsamında Emniyet Müdürlüğü'ne giderek ifade verdi. Mustafa Ayan ifade öncesinde yaptığı açıklamada, "Ülkeyi üç kuruş namussuza, hırsıza, üç kuruşluk çakala bölücüye bırakacak, yedirecek halimiz yok" dedi.

Kayseri Emniyet Müdürlüğü önünde beraberindeki partililerle birlikte basın açıklaması yapan CHP Kayseri İl Başkanı Mustafa Ayan, partisinin Türkiye genelinde 17- 25 Aralık haftasını 'yolsuzluk ve hırsızlıkla mücadele haftası' olarak ilan ettiğini hatırlattı. Ayan şöyle konuştu:

"Bu çerçevede il başkanlığımızın ve gençlerimizin bir eylemi oldu. Yolsuzluk ve hırsızlığa bulaşan iktidar partisinin bakanlarını ve bu işe karışanların tümünü kınadık, ayıpladık ve telin ettik. Bu doğrultuda basın açıklamamız ve açtığımız pankartlarımız oldu. Bunun üzerine de Kayseri Cumhuriyet Savcılığı, CHP il başkanlığı adına gençlerin de içinde olduğu bir soruşturma başlatmış. Biliyorsunuz hakaret içeren bu tür meselelerde şikayete tabi olan hukuki durumlardır. Ancak, bizim sayın savcımız önce suçluyu buldu, şimdi müştekiyi arıyor. Henüz bir şikayetçi yok. Olsa da itirazımız yok, başımız gözümüz üstüne."

'AVUÇLARINI YALARLAR'

Emniyette ifadelelerini verdiklerini söyleyen Mustafa Ayan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Halk adına, hak adına gerekli savunmamızı yapacağız. Namuslu insanlar adına direncimizi her zaman ortaya koyacağız. Bu çerçevede Emniyet Müdürlüğümüzün daveti üzerine toplamda 8 kişi ifade vermeye geldik. İfademizi vereceğiz ve yolumuza devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti'nin birliği ve dirliği adına bizi yıldırmaya kalkacaklarsa, yapılan hırsızlık, namussuzluk ve vatan hainliğine göz yummamızı sağlayacaklarını inanıyorlarsa avuçlarını yalarlar. Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşı olarak, Atatürk'ün bize emanet ettiği bu ülkeyi, üç kuruş namussuza hırsıza, üç kuruşluk çakala bölücüye bırakacak, yedirecek halimiz yok. Bunu bizden kimse beklemesin. Mücadelemizi ve direncimizi Atatürk'ün bize bıraktığı devrimci ruhumuzdan alıyoruz, yolumuza devam ediyoruz." - Kayseri

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Mustafa Kemal Atatürk Mustafa Ayan Kayseri Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu kimdir? Kaç yaşında, nereli, hangi partiden milletvekili? Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu'nun hayatı! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Antalya su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Bursa su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık İzmir su kesintisi listesi! Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu neden istifa etti? İYİ Parti'li İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu hangi partiye katıldı? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Ankara su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık İstanbul su kesintisi listesi! Komedyen Gözde Karakaya kimdir, kaç yaşında, nereli, evli mi, asıl mesleği ne? Selahattin Demirtaş beraat edildi mi SON DAKİKA 2023! Selahattin Demirtaş davası ne oldu, karar çıktı mı? CANLI maç izle! TÜM MAÇLAR! Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 7 Aralık GÜNÜN MAÇLARI CANLI İZLE! 7 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 7 Aralık Perşembe burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? Galatasaray Şampiyonlar Ligi gruptan nasıl çıkar, oran, ihtimal kaç? Galatasaray Şampiyonlar Ligi'nde nasıl tur atlar? KOPENHAG GALATASARAY MAÇI NE ZAMAN? Kopenhag vs Galatasaray saat kaçta, hangi kanalda, CANLI, şifresiz izleme linki! KYK BURS-KREDİ NE ZAMAN YATACAK T.C. YE GÖRE 2023? İlk defa KYK bursu alanlar ne zaman alacak 2023?
title