CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Vize Şartsız Olarak Verilmelidir - Haberler
Haberi Paylaş

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Vize Şartsız Olarak Verilmelidir

Demirören Haber Ajansı - Güncel
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Vize Şartsız Olarak Verilmelidir

Dha DIŞ HABER ¬? CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Vize şartsız olarak verilmelidirEnder Duruel Belçika,12 Ekim, (DHA)- Brüksel'de bulunan CHP Genel Başkan yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz vizenin Türk Halkının hakkı olduğunu ve şartsız olarak verilmesi gerektiğini vurguladı.

Dha DIŞ HABER ¬? CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Vize şartsız olarak verilmelidir

Ender Duruel Belçika,12 Ekim, (DHA)- Brüksel'de bulunan CHP Genel Başkan yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz vizenin Türk Halkının hakkı olduğunu ve şartsız olarak verilmesi gerektiğini vurguladı.

CHP Genel Başkan yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Brüksel'de AB yetkilileri ve kurumlarıyla resmi temaslarda bulundu. CHP Genel Başkan yardımcısı Yılmaz Brüksel'de AB yetkilileri ile yaptığı görüşmeler sonrasında basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında açıklamalarda bulunan Yılmaz Türkiye'nin AB üyeliği hakkında olumlu duyumlar almadığını dile getirdi. Basın toplantısında konuşan Öztürk Yılmaz, 'Türkiye AB müzakereleri ilk başladığı ilk günküler gibi değil, şimdi daha çok konuşulan konular Suriyeli sığınmacılar yada başka konular yer almış durumda. AB yetkilileri, Türkiye'nin Amerika ile de arasında anlaşmazlıkları gördüğünü ve AB'nin bu konuda rahat davrandığını gördük, Türkiye bir bizle değil Amerika ile de sorunlar yaşıyor diyerek rahatladıklarını gördüm. Vize konusuyla ilgili olarak da bunun geri kabul anlaşmasına bağlanmasının iyi olmadığını savunduk. Vize konusunun Türk Halkının hakkı olduğunu ve şartsız vizenin verilmesi gerektiğini savunduk, Bir şarta tabi tutulmadan bir an önce verilmesi gerektiğini dile getirdik. ' dedi.

Brüksel'de CHP Avrupa Temsilciliğinde düzenlenen toplantıya CHP Belçika Temsilcisi Kader Sevinç'de katıldı.

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Belçika Brüksel Ardahan Dha Politika Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title