Haberler

CHP Genel Başkan Yardımcı Salıcı: "Suç İşleyenlerle Yargı Önünde Hesaplaşmamız Gerekiyor"

Abone Ol

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, “Evet toplumun geniş kesimi ile helalleşeceğiz, sorunu olanlarla helalleşeceğiz ama suç işleyenlerle de yargı önünde hesaplaşmamız gerekiyor. Bazen helalleşme ile hesaplaşmayı karıştıranlar oluyor. Bizim vatandaşlarımızın geçmişte yaşadığı mağduriyetlerle hiçbir sorunu yok biz o mağduriyetlerin giderilmesi taraftarıyız" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, "Evet toplumun geniş kesimi ile helalleşeceğiz, sorunu olanlarla helalleşeceğiz ama suç işleyenlerle de yargı önünde hesaplaşmamız gerekiyor. Bazen helalleşme ile hesaplaşmayı karıştıranlar oluyor. Bizim vatandaşlarımızın geçmişte yaşadığı mağduriyetlerle hiçbir sorunu yok biz o mağduriyetlerin giderilmesi taraftarıyız" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı bugün CHP Antalya İl Danışma Kurulu Toplantısına katıldı. Atatürk Kültür Merkezi'nde yapılan toplantının açılışını Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz yaptı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de belediye çalışmaları hakkında bilgi verdi. En yüksek su faturalarının Antalya'da olduğu eleştirisinin doğru olmadığını belirten Başkan Böcek, Cumhurbaşkanı adaylarının, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu ifade etti. Böcek "Geliyor gelmekte olan" diyerek konuşmasına son verdi.

"BU İKTİDAR, TÜRKİYE'NİN MİLLİ DEĞERLERİ İLE SORUN YAŞAYAN BİR İKTİDAR"

Oğuz Kaan Salıcı ise şunları söyledi:

"Birkaç gün önce 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın yıldönümüydü. 30 Ağustos'u gururla kutluyoruz. Ama Halen bu ülkede Lozan'ı, bizim milli bayramlarımızı eleştiren ve bu eleştirilerinden dolayı iktidar tarafından kol kanat gerilenler var. 'Yunan kazansaydı keşke' diyenler oldu. Onların ayaklarına gittiler, onları taltif ettiler. Bu iktidar, Türkiye'nin milli değerleri ile sorun yaşayan bir iktidar. Bu iktidar, her ne kadar kendisini yerli ve milli olarak tanımlasa da Türkiye'nin temel değerleri ile Cumhuriyet'in temel değerleri ile Atatürk'ün bize çizmiş olduğu rota ile ağır sorunlar yaşayan ve sorunlar yaşayanları da koruyan kollayan bir iktidar."

"SİZ KENDİNİZDE EKONOMİK BÜYÜME GÖRÜYOR MUSUNUZ"

Salıcı ekonomik sorunlara değinerek emekçi kesimin milli gelirden aldığı payın düştüğüne vurgu yaptı. Türkiye'de ekonominin büyüdüğü yönündeki açıklamalara karşılık kendisini dinleyen partililere "Sizler kendinizde büyüme görüyor musunuz?" diye soran Salıcı, Türkiye'deki büyümenin kaçak göçmen sayısında, hukuksuzluklarda, hapiste yatan aydın sayısında, elektrik, doğalgaz faturalarında, çiftçinin maliyetinde ve beşli çetenin cebine aktarılan rantta olduğunu söyledi.

"O GEMİNİN AMBARINDA KAÇAK GÖÇMENLER DE VAR"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Aynı gemideyiz" sözlerine Erdoğan ve yandaşlarının birinci mevkide, üşüyen vatandaşların ise üçüncü mevkide yolculuk ettikleri şeklinde cevap veren Salıcı "Üstelik o geminin ambarında kaçak göçmenler de var. Onlar da senin Suriye politikanın eserin" dedi.

"SUÇ İŞLEYENLERLE YARGI ÖNÜNDE HESAPLAŞMAMIZ GEREKİYOR"

Farklı dünya görüşlerine sahip siyasi partilerin bir araya gelmesi ile kurulan 6'lı masadan Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanı'nın çıkacağını belirten Salıcı, toplumun tüm kesimleri ile helalleşmenin ve kucaklaşmanın önemine değindi. Salıcı, "Evet toplumun geniş kesimi ile helalleşeceğiz, sorunu olanlarla helalleşeceğiz ama suç işleyenlerle de yargı önünde hesaplaşmamız gerekiyor. Bazen helalleşme ile hesaplaşmayı karıştıranlar oluyor. Bizim vatandaşlarımızın geçmişte yaşadığı mağduriyetlerle hiçbir sorunu yok biz o mağduriyetlerin giderilmesi taraftarıyız" dedi.

Salıcı, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenlerin, vergileri yandaşlarına dağıtanların bağımsız yargı önünde hesap vereceğini, bu konuda kimsenin tereddüdünün olmaması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Kaynak: ANKA / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Oğuz Kaan Salıcı Türkiye Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Dilan Polat'ın yardımcısı Şule gözaltına mı alındı, suçu ne? Şule Özbek mi, Türk mü? Urfa dürüm tarifi! MasterChef Urfa dürüm nasıl yapılır? Adana dürüm tarifi! MasterChef Adana dürüm nasıl yapılır? Çöp şiş dürüm tarifi! MasterChef Çöp şiş dürüm nasıl yapılır? Tavuk şiş dürüm tarifi! MasterChef Tavuk şiş dürüm nasıl yapılır? 5 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 5 Aralık Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 5 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 5 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 5 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 5 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 5 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 5 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 5 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title