Haberi Paylaş

CHP'den İstifa Genelgesi

Güncel Haberler

CHP'den İstifa Genelgesi

CHP'de, milletvekili adayı olmak isteyen il, ilçe ve belde başkanları ile yönetim kurulu üyelerinin istifa etmesi için genelge hazırlandı.

Genel seçim hazırlıkları için düğmeye basan CHP'de, milletvekili adayı olmak isteyen il, ilçe ve belde başkanları ile yönetim kurulu üyelerinin istifa etmesi için genelge hazırlandı. Bugün İstanbul'da yapılacak Merkez Yönetim Kurulu'nda (MYK) son şekli verilecek genelgenin yürürlüğe girmesiyle, aralarında İstanbul, İzmir ve Adana'nın da bulunduğu en az 25 il başkanının istifa etmesi bekleniyor.

İSTİFALARI HAZIR

Habertürk'ün CHP kulislerinden edindiği bilgiye göre, milletvekilliği adaylığı için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun nabzını yoklayan ve 'olur'unu alan İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ile İzmir İl Başkanı Ali Engin başta olmak üzere en az 25 il başkanının genelgenin ardından milletvekilliği adaylığı için istifa etmeyi planladığı öğrenildi. Son dönemde yapılan olağanüstü il kongrelerinde seçilen Ankara İl Başkanı Necati Yılmaz, Antalya İl Başkanı Cavit Arı, Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı ve Zonguldak İl Başkanı Harun Akın'ın adaylıkları konusunda ise son sözü MYK söyleyecek. CHP'de milletvekilliği için istifalarla birlikte Cumhurbaşkanlığı seçiminden bugüne kadar teşkilatların yarısı yenilenmiş olacak. Genel merkez, boşalacak il, ilçe ve belde başkanlıkları ile yönetim kurulu üyeliklerine seçim yerine merkezden atama yapacak. Böylece, seçimler öncesinde teşkilatlarda kongre yüzünden küskünlük ve kırgınlıkların önüne geçilmeye çalışılacak.

İşte istifa etmesine kesin gözüyle bakılan il başkanları:

Adana İl Başkanı Orhan Sümer,
Balıkesir İl Başkanı Muzzafer Mavuk,
Bursa İl Başkanı Metin Çelik,
Hatay İl Başkanı Servet Mullaoğlu,
Kocaeli İl Başkanı Yalçın Kuşkan,
Manisa İl Başkanı Cahit Kaplan,
Samsun İl Başkanı Mehmet Atalay,
Bilecik İl Başkanı Ali Çağatay Karaahmet,
Gaziantep İl Başkanı Mehmet Gökdağ,
Giresun İl Başkanı Eşref Karaibrahim,
Tokat İl Başkanı Duran Kum,
Yozgat İl Başkanı Onur Kaytan,
Amasya İl Başkanı Hüseyin Duran.

KILIÇDAROĞLU 5 GÜNDE 4 TOPLANTI YAPACAK

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kayınvalidesinin vefatının ardından ara verdiği bölge toplantılarına bugün İstanbul'da yeniden start verecek. İstanbul'da Marmara bölge toplantısına başkanlık yapacak olan CHP Genel Başkanı, yarın Edirne'de düzenlenecek Trakya bölge toplantısına katılacak. Cumartesi günü Diyarbakır'da gerçekleşecek Güneydoğu Anadolu bölge toplantısına katılacak olan CHP Lideri, pazar günü ise Adana'da Akdeniz bölge toplantısında konuşacak. Kılıçdaroğlu, 1 Aralık Pazartesi günü İzmir'de düzenlenecek Ege bölge topantısıyla bölge toplantılarını tamamlayacak.

Haberler.Com - Güncel

Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul İzmir Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (13)

zafer:

o imanın şartlarının yerine getirilen 6 kazık bunlara fena girdi. Allah ın dinine düşman olursan Allah''ta seni böyle maskara eder kapatılsın chppppppppp

Cevap Yaz11Yayından Kaldır
tespiti ekrem:

ah keşke önce kılıçdaroğlu istifa etse de 2015 seçimlerine daha umutla girebilsek. ama nerde o basiretli siyasetçiler bizde? yok anam yoook

Cevap Yaz24Yayından Kaldır
zafer:

chp limisin yazık Allah affetsin

00Yayından Kaldır
Tüm 13 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title