Haberi Paylaş

CHP Akhisar İlçe Başkanlığı, Uğur Mumcu'yu Fotoğraf Sergisi ile Anıyor

Güncel Haberler

CHP Akhisar İlçe Başkanlığı, Uğur Mumcu'yu Fotoğraf Sergisi ile Anıyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akhisar İlçe Başkanlığı, 24 Ocak 1993 tarihinde hayatını kaybeden gazeteci yazar Uğur Mumcu’nun ölüm yıldönümü münasebetiyle Akhisar Belediyesi Sanat Galerisinde fotoğraf sergisi açtı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akhisar İlçe Başkanlığı, 24 Ocak 1993 tarihinde hayatını kaybeden gazeteci yazar Uğur Mumcu'nun ölüm yıldönümü münasebetiyle Akhisar Belediyesi Sanat Galerisinde fotoğraf sergisi açtı. Uğur Mumcu'nun köşe yazıları ve cenaze töreninden fotoğrafların yer aldığı " Uğur Mumcu'nun arkasından" isimli sergi 2 gün açık kalacak.

Sergi açılışı öncesi konuşan CHP Akhisar İlçe Başkanı İsmail Fikirli yaptığı açıklamada, "Bir saldırı sonucunda Uğur Mumcu katledilmiştir. Uğur Mumcu gemilere yol gösteren bir pusulaydı. O dönemde Çetin Emeç'ler, Uğur Mumcu'lar, Ahmet Taner Kışlalı'lar ve daha nicelerini katlettiler. Bunlar rastgele olan olaylar değildi. Bugün 15 Temmuz'a kadar gelen cemaat yapılanması ve şu anda devam eden cemaat yapılanmalarının alt yapısı o yıllarda atılmaya başlanmıştı. Bizler Uğur Mumcu'nun kitaplarını okuduğumuzda o günden bu olayların çözümü mevcuttu. Dış siyasete baktığımız Ortadoğu'da yaşanan süreçleri o zamandan bizlere işaret etmiştir Uğur Mumcu" dedi.

Akhisar Belediyesi Meclis Salonunda sinevizyon eşliğinde Uğur Mumcu'nun hayatını anlatan "Karşı Sokak" isimli belgeselin gösterimi yapıldı. Öte yandan, yine CHP Akhisar İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen Işık Kansu'nun "Uğur Mumcu günümüzü aydınlatıyor", Ünsal Ünlüğ'ün "Uğur Mumcu'nun izinde özgür gazetecilik" ve Taylan Özbay'ın "Uğur Mumcu'nun izin" isimli sunumları eşliğinde yarın akşam saat 19.30'da Belediye Meclis salonunda panel düzenleneceği ve tüm halkın davetli olduğu bildirildi. - MANİSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Uğur Mumcu Akhisar Politika Güncel Haberler

title