Haberler

Chicago'da Savaş Karşıtı Protesto

Abone Ol

ABD'nin Chicago kentinde savaş karşıtı protesto düzenlendi.

ABD'nin Chicago kentinde savaş karşıtı protesto düzenlendi.

Daley Meydanı'nda başlayan protestoya farkı aktivist gruplarından 200'den fazla kişi katıldı. Meydanda toplanan kalabalığa hitap eden konuşmacılar, ABD'nin sınır ötesinde gerçekleştirdiği operasyonların insan hakları ihlali olduğuna dikkati çekerken, savaş için harcanan paranın iş, sağlık ve eğitim amacıyla kullanılması gerektiğini ifade etti.

Konuşmaların ardından Chicago Belediyesi etrafında tur atan protestocular, Büyük Park'ta bulunan Logan Anıtı önüne kadar yürüdü.

"Savaşa hayır", "Mültecilere evet, savaşa hayır" ve "Cinayet uzakta da olsa cinayettir" yazılı pankartlar açan göstericiler yol boyunca, "Paralarımız iş, eğitim ve sağlık için harcanmalı, polis ve savaş için değil", "Mültecilerin, siyahların, esmer ve beyazların da hayatları değerlidir" ve "Filistin'e özgürlük" şeklinde sloganlar attı.

Polisin yoğun güvenlik tedbirleri aldığı gösteri olaysız sona erdi.

Kaynak: AA / Güncel

Amerika Birleşik Devletleri Protesto Chicago Savaş Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

11 ARALIK (YARIN) HAVA DURUMU | İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya, Hatay haftalık, 5 günlük hava durumu! Yarın hava durumu ne, kaç derece? SURVİVOR 2024 YARIŞMACILARI KİMLER? Survivor 2024 kadrosunda kimler var, oyuncuları belli oldu mu, Turabi var mı? Asgari Ücrette zam pazarlığı başlıyor! Asgari Ücret 2024 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, ne kadar oldu, yüzde kaç arttı? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MUĞLA || Yarın Muğla'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MERSİN || Yarın Mersin'de okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 ANTALYA || Yarın Antalya'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 İSTANBUL || Yarın İstanbul'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? KANDİLLİ RASATHANESİ SON DEPREMLER || Son Dakika DEPREMLER listesi 10 Aralık! GALATASARAY KOPENHAG maçı ne zaman, hangi kanalda, saat kaçta? Kopenhag vs GS maçı ilk 11'ler belli oldu mu, maçın hakemi kim? Olips hangi ülkenin, kimin markası? Olips İsrail malı mı? Altın Kafes YENİ BÖLÜM (2. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Altın Kafes yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Kirli Sepeti YENİ BÖLÜM (11. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Kirli Sepeti yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Kayserispor - Pendikspor maçı ne zaman? Kayserispor - Pendikspor maçı hangi kanalda, saat kaçta? Teşkilat YENİ BÖLÜM (4. SEZON 87. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Teşkilat yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Çok Güzel Hareketler 2 YENİ BÖLÜM (158. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Çok Güzel Hareketler 2 yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title