Çeşme'de 'Unutulmaz' Konser - Haberler
Haberi Paylaş

Çeşme'de 'Unutulmaz' Konser

Bültenler - Güncel
Çeşme'de 'Unutulmaz' Konser

Çeşme Belediyesi'nin Aya Haralambos'ta düzenlediği anma konserinde Atatürk'ün sevdiği eserler, yer yer dinleyicilerin de dahil olduğu yüzlerce kişilik dev koro tarafından seslendirildi

Atatürk'ün ölümünün 76'ncı yılı dolayısıyla Çeşme Belediyesi, Tarihi Aya Haralambos Kilisesi'nde "Atatürk'ün Sevdiği Şarkılar" konseri düzenledi. Çeşme Kültür Sanat Derneği Türk Sanat Müziği Korosu'nun sahne aldığı konsere, Çeşme Kaymakamı İnci Sezer Becel, Garnizon Komutanı Binbaşı Yücel Ercan, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Çeşme Emniyet Müdürü Hakan Becel, Çeşme Belediyesi Meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları üyelerinin yanı sıra çok sayıda yöre sakini ve yerli turist katıldı.

Dinleyiciler de eşlik etti

Şef Süleyman Saral'ın yönettiği konserde, Afyon Kocatepe Üniversitesi Türk Sanat Müziği Öğretim Üyesi Şef Burhan Kul da konuk sanatçı olarak eserler seslendirdi. Konserde, Mustafa Kemal Atatürk'ün sevdiği Türk halk müziği ve Türk sanat müziği eserleri okundu. Yorumlanan eserlerin, Atatürk ile olan hikayesinin anlatıldığı ya da eser hakkında yaptığı yorumlardan alıntı yapılan konserde, dinleyiciler de sık sık parçalara eşlik etti. Dinleyicilerin de dahil olmasıyla yüzlerce kişilik bir koronun konserine dönüşen gece, büyük beğeni topladı.

Barışın ve özgürlüğün sembolü

Çeşme Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Arda Gönül, Şef Süleyman Saral ve Şef Burhan Kul'a bu güzel ve anlamlı gece için teşekkür eden Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, "Atatürk'ün, Türk milleti için sadece kurtuluş ve cumhuriyetin değil; barışın, özgürlüğün, doğruluğun ve dirilişin de sembolü olduğunu kaydetti. Atatürk'ün ve inkılaplarının getirdiği kazanımların gelecek nesiller tarafından bilinmesinin önemini vurgulayan Başkan Dalgıç, "Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz" dedi

Bültenler / Güncel

Mustafa Kemal Atatürk, Muhittin Dalgıç, Çeşme, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title