Çerkez Cengiz' Lakaplı Cengiz Şıklaroğlu Tutuklandı - Haberler
Haberi Paylaş

Çerkez Cengiz' Lakaplı Cengiz Şıklaroğlu Tutuklandı

Demirören Haber Ajansı - Güncel
Çerkez Cengiz' Lakaplı Cengiz Şıklaroğlu Tutuklandı

"Çerkez Cengiz" lakaplı Cengiz Şıklaroğlu, "Sayı ve nitelik bakımından vahim olan silah veya mermilerin satın alınması, taşınması" suçundan hakkında yürütülen soruşturma kapsamında tutuklandı.

"Çerkez Cengiz" lakaplı Cengiz Şıklaroğlu, "Sayı ve nitelik bakımından vahim olan silah veya mermilerin satın alınması, taşınması" suçundan hakkında yürütülen soruşturma kapsamında tutuklandı.

Bu sabah hakkında 6136 Sayılı Ateşli Silahlak Kanunu kapsamında yürütülen soruşturma kapsamında Ataşehir'de bulunan evinde gözaltına alınan "Çerkez Cengiz" lakaplı Cengiz Şıklaroğlu, karakoldaki işlemlerinin ardından İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'na çıkarıldı.

EVİNDE BULUNAN SİLAHLAR SORULDU

Soruşturma savcısı Yasin Muammer İpekleşen'in sorgusunu yaptığı Şıklaroğlu ifadesinde, ikametinde 1 adet tabanca şarjörü, 1 adet siyah renkli tabanca içerisinde şarjör ve şarjöre takılı vaziyette 8 adet 9 mm çaplı fişek, toplam 70 adet 7.65 mm çaplı fişek, toplam 90 adet 9 mm fişek ve 2 adet değişik ibareli av tüfeği ile 1 adet içi boş olan kuru sıkı tabanca ele geçirildiğini söyledi. Av tüfeğinin Avcılar Kaymakamlığı tarafından verilen ruhsatı bulunduğunu söyleyen Şıklaroğlu, "Ruhsatımda faturalı 3 adet tüfek kaydedilmiştir, ancak işlerimin yoğunluğu nedeniyle evimde ele geçirilen tüfekleri ruhsata kaydedemedim" dedi. Şıklaroğlu, kuru sıkı tabancayı da av tüfeği bayisinden aldığını belirterek, faturasını ilerleyen günlerde dosyaya sunabileceğini söyledi. Mafya tarzı insanlardan sürekli tehdit aldığını söyleyen Şıklaroğlu, "Bundan dolayı kendimi korumak için annemlerin evinde bulunan dededen kalma 9 mm tabancayı ve mermileri dün evime getirdim. Tabancayı alırken içinde bulunan mermileri saymadım" dedi.

CEZAEVİNDE BİR GÜN KALMIŞ

Şıklaroğlu'nun ardından savunma yapan Avukat Havva Nurhan Diler, müvekkilinin kesinleşen mahkumiyet kararı nedeniyle 26 Nisan 2017 tarihinde cezaevine giderek teslim olduğunu, popüler bir kişi olması nedeniyle yakınları ve akrabalarının konvoy oluşturduğunu, denetimlik serbestlik kapsamında da bir gün sonra serbest bırakıldığını ileri sürdü.

SAVCI TUTUKLANMASI TALEBİYLE MAHKEMEYE SEVK ETTİ

Savcı İpekleşen, sorgusunu yaptığı Şıklaroğlu'nu, "Sayı ve nitelik bakımından vahim olan silah veya mermilerin satın alınması, taşınması" suçundan tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk etti.

TUTUKLANDI

İstanbul Anadolu 7. Sulh Ceza Hakimliği, sorgusunu yaptığı Şıklaroğlu'nun tutuklanmasına karar verdi. - İstanbul

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Anadolu Adalet Sarayı, Ataşehir, İstanbul, Politika, Güncel, Haberler

title