Haberler

Cenevre'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu

Abone Ol

Viyana Büyükelçisi olarak atanan Türkiye'nin BM Cenevre Ofisi Nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Mehmet Ferden Çarıkçı ve Lüksemburg Büyükelçisi olarak atanan Dünya Ticaret Örgütü Nezdindeki Türkiye Daimi Temsilcisi Büyükelçi Mehmet Haluk Ilıcak, İsviçre'nin Cenevre kentindeki görevlerine...

Viyana Büyükelçisi olarak atanan Türkiye'nin BM Cenevre Ofisi Nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Mehmet Ferden Çarıkçı ve Lüksemburg Büyükelçisi olarak atanan Dünya Ticaret Örgütü Nezdindeki Türkiye Daimi Temsilcisi Büyükelçi Mehmet Haluk Ilıcak, İsviçre'nin Cenevre kentindeki görevlerine veda etmeden önce 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla resepsiyon verdi.

Cumhuriyetin kuruluşunun 93'üncü yılı dolayısıyla düzenlenen resepsiyona, siyasiler, yabancı misyon temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile İsviçre'de yaşayan Türkler katıldı. Resepsiyona, Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi ve Türkiye'nin Cenevre Başkonsolosu Hüseyin Barbaros Dicle de yer aldı.

Resepsiyonda, Büyükelçi Çarıkçı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle gönderdiği mesajı okudu.

Resepsiyona katılanlara Türk mutfağından çeşitli lezzetler ikram edildi.

Viyana Büyükelçisi olarak atanan Çarıkçı ve Lüksemburg Büyükelçisi olarak atanan Ilıcak, kasım ayında Cenevre'den ayrılacak ve eski Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Ali Naci Koru, Birleşmiş Milletler Cenevre Ofisi nezdinde Türkiye Daimi Temsilcisi Büyükelçi görevine, Başbakanlık Başmüşaviri Kemal Madenoğlu ise Dünya Ticaret Örgütü Nezdindeki Türkiye Daimi Temsilcisi Büyükelçi görevine başlayacak.

Kaynak: AA / Güncel

Birleşmiş Milletler 29 Ekim Türkiye Cenevre Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Trabzonspor - Çorum FK maçı CANLI izle! Trabzonspor - Çorum FK maçı canlı yayın izle! Nereden, nasıl izlenir? 6 Aralık Kabine toplantısı kararları! SON DAKİKA! Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları! Ziraat Türkiye Kupası 5. tur kura çekimi ne zaman? ZTK KURA ÇEKİMİ TARİHİ Kabine toplantısı konuları! GÜNDEMDE NELER VAR? 6 Aralık Kabine toplantısı konuları neler? Kabine toplantısı bitti mi? SON DURUM! Kabine toplantısı gündeminde neler var? Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu kimdir? Kaç yaşında, nereli, hangi partiden milletvekili? Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu'nun hayatı! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Antalya su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Bursa su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık İzmir su kesintisi listesi! Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu neden istifa etti? İYİ Parti'li İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu hangi partiye katıldı? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Ankara su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık İstanbul su kesintisi listesi! Komedyen Gözde Karakaya kimdir, kaç yaşında, nereli, evli mi, asıl mesleği ne? Selahattin Demirtaş beraat edildi mi SON DAKİKA 2023! Selahattin Demirtaş davası ne oldu, karar çıktı mı?
title