Haberler

Cemal Enginyurt'tan Bakan Soylu'ya Tepki: "Rtük'e Sığınarak Korku Yaratmak, Baskı Yaratmak ve Susturmak İstiyorsun"

Abone Ol

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Radyo Televizyon Üst Kurulu’na (RTÜK) yaptığı şikayet başvurusuna tepki gösterdi. Enginyurt, “Senin adaletin yok biliyoruz ama şu an RTÜK’e sığınarak korku yaratmak, baskı yaratmak ve susturmak istiyorsun. Süleyman Soylu, şunu unutma; televizyonlara çıkarmasalar da elimize megafon alıp sokakta seni ve senin gibileri anlatmaya devam edeceğiz” dedi.

MAHİR BAĞIŞ

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Radyo Televizyon Üst Kurulu'na (RTÜK) yaptığı şikayet başvurusuna tepki gösterdi. Enginyurt, "Senin adaletin yok biliyoruz ama şu an RTÜK'e sığınarak korku yaratmak, baskı yaratmak ve susturmak istiyorsun. Süleyman Soylu, şunu unutma; televizyonlara çıkarmasalar da elimize megafon alıp sokakta seni ve senin gibileri anlatmaya devam edeceğiz" dedi.

RTÜK, bugünkü toplantısında, Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un katıldığı bir programda Süleyman Soylu'yla ilgili söylediği sözler nedeniyle Halk TV'ye para cezası vermişti. Söz konusu cezanın, Soylu'nun şikayeti üzerine verildiği ortaya çıkmıştı.

Soylu'nun RTÜK'e sunduğu şikayet dilekçesinde, "Objektiflikten ayrılmak, haber sınırını aşmak, genişletici ve yanlış yorumlarda bulunmak, gerçek dışı haber vermek, yersiz şekilde onur kırıcı sözler kullanmak, dürüstlük kurallarına aykırı davranmak, kişisel nedenlerle salt sansasyon için yayın yapmak hukuka aykırıdır" ifadeleri yer almıştı.

Enginyurt, Soylu'nun RTÜK'e yaptığı şikayeti ANKA Haber Ajansı'na değerlendirdi. Enginyurt, şunları söyledi:

"RTÜK'E SIĞINARAK KORKU YARATMAK, BASKI YARATMAK VE SUSTURMAK İSTİYORSUN"

"Süleyman Soylu, Halk TV'yi RTÜK'e şikayet etmiş, 'Cemal Enginyurt beni küçük düşürdü' diye. Allahtan korkmaz Süleyman Soylu, kuldan utanmaz Süleyman Soylu, memlekette önüne gelene 'hayvan' diyorsun, hakaret ediyorsun, her türlü küfrü söylüyorsun ve eleştirilince hemen şikayet ediyorsun. Bu mu senin insanlığın, bu mu senin İçişleri Bakanlığı'ndaki adaletin? Senin adaletin yok biliyoruz ama şu an RTÜK'e sığınarak korku yaratmak, baskı yaratmak ve susturmak istiyorsun. Süleyman Soylu, şunu unutma; televizyonlara çıkarmasalar da elimize megafon alıp sokakta seni ve senin gibileri anlatmaya devam edeceğiz. Baskılar bizi yıldıramaz. Susmayacağız, korkmayacağız, başaracağız ve gün gelecek Süleyman Soylu, hesap vereceksin."

Kaynak: ANKA / Güncel

Radyo Ve Televizyon Üst Kurulu Cemal Enginyurt Demokrat Parti Süleyman Soylu Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Naci Görür İstanbul depremi açıklaması nedir? 4 Aralık Naci Görür İstanbul depremi için ne dedi? Bursa hangi fay hattında? Bursa'da aktif kaç fay hattı var, nereden geçiyor? Marmara fay hattı Bursa'dan geçiyor mu? Bursa'da okullar tatil mi? Bursa Valiliği deprem açıklaması! Deprem dolayı okullar tatil mi? Lütfi Doğan kimdir, öldü mü? Eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan neden öldü? İos deprem uyarı sistemi var mı? iPhone deprem bildirimi nasıl açılır? AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ SINAV TARİHLERİ 2023-2024 | AÖL sınavları ne zaman, online mı olacak? Güncel AÖL sınav takvimi! ANDROID DEPREM UYARI SİSTEMİ NEDİR, NASIL ÇALIŞIYOR? Deprem uyarı sistemi nasıl ayarlanır? Android deprem uyarı sistemi nasıl kullanılır? Çerkezköy Deprem Son Dakika! Çerkezköy'de deprem mi oldu, kaç şiddetinde? 4 Aralık Çerkezköy'de nerede deprem oldu? İzmit deprem mi oldu? SON DAKİKA! Kocaeli kaç şiddetinde deprem oldu? BURSA'DA DEPREM SON DAKİKA! Bursa'da deprem mi oldu, kaç şiddetinde? 4 Aralık Bursa'da nerede deprem oldu? Yalova deprem mi oldu? SON DAKİKA! 4 Aralık Yalova kaç şiddetinde deprem oldu? Balıkesir'de deprem mi oldu, kaç şiddetinde? 4 Aralık Balıkesir'de nerede deprem oldu? İstanbul'da nerede deprem oldu? 4 Aralık İstanbul'da deprem mi oldu, kaç şiddetinde? İstanbul deprem mi oldu? SON DAKİKA! İstanbul kaç şiddetinde deprem oldu? ARALIK AYI TEFE TÜFE KİRA ARTIŞ ORANI: Kira artış oranı ne kadar olacak?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title