Haberler

Çekmeköy İş ve Sanat Merkezi ilçenin yeni eğitim merkezi oldu

Abone Ol

Çekmeköy İş ve Sanat Merkezi ilçenin yeni eğitim merkezi oldu İş ve Sanat Merkezi(ÇEKİM)'de eğitim hız kesmeden devam ediyor Çekmeköy Belediyesi tarafından başlatılan ÇEKİM (Çekmeköy İş ve Sanat Eğitim Merkezleri) ilçe sakinlerinin yeni eğitim merkezi oldu.

Çekmeköy İş ve Sanat Merkezi ilçenin yeni eğitim merkezi oldu

İş ve Sanat Merkezi(ÇEKİM)'de eğitim hız kesmeden devam ediyor

İSTANBUL - Çekmeköy Belediyesi tarafından başlatılan ÇEKİM ( Çekmeköy İş ve Sanat Eğitim Merkezleri) ilçe sakinlerinin yeni eğitim merkezi oldu. ÇEKİM bünyesinde Çekmeköylü vatandaşlara verilen İngilizce'den diksiyona, bilgisayar eğitiminden ahşap boyama çalışmalarına kadar birçok hizmetin devam edeceğini belirten Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, "Vatandaşlarımızdan gelen talep ve istekler doğrultusunda yeni branşlar oluşturulacak" dedi

Çekmeköy Belediyesi İsmek Eğitim kurslarının kapanmasından dolayı ilçede oluşan eğitim açığını gidermek için ÇEKİM(Çekmeköy İş ve Sanat Eğitim Merkezleri) oluşturdu. İlk yılında Çekmeköy Belediyesi kurslarında 190 kişi eğitime katıldı. Projenin başından bu güne kadar 10 branşta 14 farklı gruba eğitimler verildi. Korona virüs ile mücadele kapsamında 1 grupta en fazla 15 kişi ile eğitime devam eden ÇEKİM(Çekmeköy İş ve Sanat Eğitim Merkezleri) verdiği eğitimler arasında, bilgisayar ileri modülleri, hasta ve yaşlı bakım hizmetleri, Türk işaret dili, diksiyon, İngilizce, bağlama, çocuk gelişimi, dekoratif ahşap süsleme kursları gibi farklı 10 branşta eğitim programları bulunuyor. Geçtiğimiz haftalarda eğitimini tamamlayan 40 kursiyer sertifikalarını Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz'ın elinden aldı. Yunus Emre Bilgi Evi Hamidiye Kültür Merkezi, Adnan Menderes Gençlik ve Kültür Merkezi, Turgut Özal Kültür Merkezi, Ömerli Bilgi Evi ve Sultançiftliği Ek Hizmet Binasında verilen eğitimlere ilçe sakinlerinin yoğun talepleri dikkat çekiyor.

ÇEKİM ile ilgili olarak Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, "İSMEK kurslarında bir eksilme olunca biz ilçe belediyesi olarak bu konu ile alakalı bir çalışma yaptık. Çekmeköy'de ismine münhasır ÇEKİM merkezleri kurduk. ve burada 10 branşın üzerinde eğitim veriyoruz. İngilizce, diksiyon, bilgisayar, hasta bakım eğitimi gibi birçok noktada eğitim veriyoruz. ve her mahallemizde kurduğumuz gerek kültür merkezi gerek o mahallede yaşayan insanlarımız, ağırlıklı hanımefendiler daha çok ilgi gösteriyor. Onları hem bir araya getirip hem de Covid-19'dan dolayı sosyal mesafeyi de koruyarak sınıflarımızı oluşturduk. Talep fazla ama bu mesafeleri de koruyarak, böyle bir çalışma yapıyoruz. Geçtiğimiz hafta 40 hanımefendiye diplomalarını, sertifikalarını verdik. ilk mezunlarımızı verdik. Bundan sonra da vatandaştan gelecek olan talepler, bizden isteyecekleri branşlar üzerinde çalışmalarımızı inşallah pandemi koşulları da ortadan kalktıktan sonra daha hızlı bir şekilde yapmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

ÇEKİM'de eğitim alan kursiyer Hilal Demiral, "Tamamen hobi olarak başlamıştım. Şimdi artık evdeki her şeyi nasıl geri dönüştürebilirim diye bakıyorum. Çok keyif alarak yapıyorum. Artık yaşam tarzım oldu. Bir şeyleri geri dönüştürdüğüm için keyif alıyorum. Evdeki mobilyalarımı dönüştürdüm. Çok keyif alarak yaptım. Pandemi sürecinde benim için bir uğraş oldu. Hem çocuklarıma vakit ayırıp hem de kendime vakit ayırmak bana keyif veriyor. Kesinlikle bir terapi ve zihin temizliği olarak düşünüyorum ben bu işi. Kendilerine vakit ayırmak istiyorlarsa ve bir şeyler üretmek istiyorlarsa kesinlikle şiddetle tavsiye ediyorum" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Çekmeköy Belediyesi Ahmet Poyraz İngilizce Çekmeköy Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Eltilerin Savaşı filmi oyuncuları kim? Eltilerin Savaşı filmi konusu, oyuncuları ve Eltilerin Savaşı özeti! Eltilerin Savaşı filmi konusu nedir? Eltilerin Savaşı oyuncuları ve Eltilerin Savaşı özeti! Eltilerin Savaşı nerede çekildi? Eltilerin Savaşı konusu ne, oyuncuları kimler? Eltilerin Savaşı ne zaman, hangi kanalda? Güneş delindi mi? Güneş yüzeyindeki kara delik nedir, Dünya'ya zararı var mı? Akaryakıt Fiyatları (GÜNCEL): 6-7 Aralık Benzine ve Motorine İndirim veya Zam var mı? Güncel akaryakıt fiyatları! Trabzonspor - Çorum FK maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Trabzonspor - Çorum FK maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Canlı maç anlatımı! Trabzonspor - Çorum FK maçı CANLI izle! Trabzonspor - Çorum FK maçı canlı yayın izle! Nereden, nasıl izlenir? 6 Aralık Kabine toplantısı kararları! SON DAKİKA! Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları! Ziraat Türkiye Kupası 5. tur kura çekimi ne zaman? ZTK KURA ÇEKİMİ TARİHİ Kabine toplantısı konuları! GÜNDEMDE NELER VAR? 6 Aralık Kabine toplantısı konuları neler? Kabine toplantısı bitti mi? SON DURUM! Kabine toplantısı gündeminde neler var? Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu kimdir? Kaç yaşında, nereli, hangi partiden milletvekili? Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu'nun hayatı! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Antalya su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Bursa su kesintisi listesi!
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title