Haberi Paylaş
Çarpışan İki Tır Alev Alev Yandı: 3 Yaralı

Çarpışan İki Tır Alev Alev Yandı: 3 Yaralı

Güncel Haberler

Aksaray yakınlarında, inşaat sektöründe kullanılan bims madeni yüklü TIR'a, arkasından gelen alkollü içecek taşıyan başka bir TIR çarptı.

Aksaray yakınlarında, inşaat sektöründe kullanılan bims madeni yüklü TIR'a, arkasından gelen alkollü içecek taşıyan başka bir TIR çarptı. Kaza sonrası arkadaki TIR'da başlayan yangın, öndeki TIR'a da sıçradı. İtfaiye ekipleri yangını güçlükle söndürürken, kazada yaralanan 3 kişi hastaneye kaldırıldı.

Kaza dün gece, Nevşehir- Aksaray karayolunun 30'uncu kilometresindeki Alayhan Mevkii'nde meydana geldi. Nevşehir'den Aksaray yönüne giden Zafer Işık (42) yönetimindeki 06 GBH 24 plakalı bims madeni yüklü TIR'a, arkasından gelen Şevket Dırık'ın (36) kullandığı alkollü içecekler yüklü TIR çarptı. Kaza sonrası arkadan çarpan TIR, büyük bir patlamayla birlikte alev alarak yanmaya başladı. Araçlar alev topuna dönerken, duman da gökyüzünü kapladı. Kilometrelerce öteden görülen yangın, olay yerine gelen Aksaray Belediyesi İtfaiye ekiplerinin uzun süren çalışmaları sonucunda söndürüldü. Kazada arkadaki TIR'ın sürücüsü Şevket Dırık ve yanında yolcu olarak bulunan Selvi Buyural (25) yaralandı. Diğer sürücü Zafer Işık da yaralılara müdahale etmek isterken yanarak yaralandı. Yaralılar olay yerine gelen ambulanslarla Nevşehir ve Aksaray Devlet hastanelerine kaldırıldı. Yaralıların sağlık durumlarının ağır olduğu bildirildi.

Kaza sonrası olay yerine gelen jandarma ve polis ekipleri güvenlik önlemlerini aldı. Olay mahallini şeritle kapatan ekipler, duble yolda geliş ve gidişleri yaklaşık bir saat boyunca durdurdu. Gece saatleri olduğu için genelde TIR ve otobüslerin bulunduğu karayolunda uzun kuyruklar oluştu. Alkollü içecekler zaman zaman patlamaya neden oldu. TIR'dan yola saçılan alkollü içecekler ve bims biriketleri, temizlik görevlileri tarafından süpürüldü. İtfaiye ekiplerinin yangını tamamen söndürmesi sonrasında ise yol kontrollü olarak trafiğe açıldı. Kazayla ilgili soruşturma sürüyor. - Nevşehir

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Zafer Işık Nevşehir Aksaray Politika Güncel Haberler

title