Haberi Paylaş

Çankayalı Belediye'den Engelli Danışma Meclisi, Mahalle Kütüphanesi İstedi

Güncel Haberler

Çankayalı Belediye'den Engelli Danışma Meclisi, Mahalle Kütüphanesi İstedi

Çankayalılar belediyeden engelli danışma meclisi ve mahalle kütüphanesi istedi.
Çankaya Belediyesi'nin düzenlediği "Stratejik Plan Paydaş Toplantısı" ile Çankaya'nın sorunlarına ortaklaşa çözümler arandı.

Çankayalılar belediyeden engelli danışma meclisi ve mahalle kütüphanesi istedi.

Çankaya Belediyesi'nin düzenlediği "Stratejik Plan Paydaş Toplantısı" ile Çankaya'nın sorunlarına ortaklaşa çözümler arandı. Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Başkan Yardımcıları Eser Atak, Haydar Ali Ulusoy ve Hayati Soylu'nun yanı sıra birçok müdüründe katıldığı toplantıda 50'ye yakın sivil toplum örgütünün temsilcisi ile 150 gönüllü de hazır bulundu. "Kent Konseyi" formatında gerçekleşen toplantının açılışında konuşan Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, "Sivil toplum örgütü temsilcilerini toplumsal karar odakları olarak görüyoruz, Çankaya için birlikte çok güzel şeyler yapacağız" dedi. Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Eser Atak da yaptığı sözlü ve görsel sunum ile çalışma planı hakkında bilgi verdi.

Türkiye Kalite Derneği ve Atılım Üniversitesi uzmanlarının anlatımı ve gözetiminde devam eden toplantıda özellikle "Engelliler, Kültür-Sanat-Spor, Belediye Hizmetleri ve Denetim, Çevre ve Halk Sağlığı, İmar ve Şehircilik" alanındaki sorunlar masaya yatırıldı ve çözümler tartışıldı.

Engelli danışma meclisi, mahalle kütüphaneleri, doğal kaynakların etkin kullanılması gibi birçok önerinin ortaya konduğu "Stratejik Plan Paydaş Toplantılarının" ilçe sakinlerinin istekleri doğrultusunda çözümlere katkı sağlaması için süreceği bildirildi. (ANKA)

(ORH/BÜN)

Kaynak: ANKA / Güncel

Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title