Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz - Haberler
Haberi Paylaş

Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz

AA - Özgür Alantor - Güncel
 - Güncelleme:

Törenden detaylar Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruzKASTAMONU - Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 82'nci yılında düzenlenen törenle anıldı.

Törenden detaylar

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz

KASTAMONU - Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 82'nci yılında düzenlenen törenle anıldı.

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende Atatürk ve Şerife Bacı Anıtı'nda çelenk sunulmasının ardından saat 09.05'te saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Bu sırada da bayraklar yarıya indirildi.

Günün anlam ve önemini anlatan konuşmanın ardından "Bir resim yap çocuğum" ve "Mustafa Kemal'in kağnısı" şiirleri okundu.

Atatürk'ün gençliğe Hitabesi'nin okunmasının ardından program sona erdi.

Programa Vali Avni Çakır, AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Garnizon Komutanı Personel Albay Yücel Ercan, Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Uzun ile kurum temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

AA / Özgür Alantor - Güncel

Mustafa Kemal Atatürk, İstiklal Marşı, Kastamonu, Türkiye, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title