Haber : Büyük Mafya Babası Teslim Oldu; Devlet Kazandı - Haberler

Haberi Paylaş

Büyük Mafya Babası Teslim Oldu; Devlet Kazandı

Büyük Mafya Babası Teslim Oldu; Devlet Kazandı

İtalya'nın en eski ve en büyük mafyası olan Camorra'ya büyük darbe.

İtalya'nın en eski ve en büyük mafyası olan Camorra'ya büyük darbe. Ülkenin en tehlikeli 30 adamından biri olan ve 16 yıldır aranan Camorra'ya bağlı Casalesi klanının son lideri Zagaria tutuklandı.

Son yıllarda mafyaya büyük darbe indiren İtalya polisi, Napoli kökenli Camorra'yı sarsan bir operasyona daha imza attı. İtalya İçişleri Bakanlığı'nın hazırladığı, en tehlikeli ve en çok arananların yer aldığı 30 kişilik listede yer alan Michele Zagaria, Napoli ve Caserta polisinin ortak düzenlediği 'Spartacus' adlı operasyonla yakalandı.

1995 yılından beri aranan Zagaria, karizmasından ödün vererek, Casapesenna'daki bir evde özel olarak hazırlanmış olan sığınakta kendisini bulan polise, 'Siz kazandınız, devlet kazandı' dedi.

Şafak vakti gerçekleştirilen operasyona, 100'den fazla polisin katıldığı belirtildi.

53 yaşındaki Zagaria, kökeninin 1600'lü yıllara dayandığı bilinen ve Türkiye'deki bazı suç örgütleriyle de bağlantılı olduğu iddia edilen Camorra'nın kilit isimlerindendi.

Camorra'ya bağlı, korku verici Casalesi klanının lideri olan Zagaria, onlarca cinayet, gasp, soygun emri verdi, uyuşturucu ticaretinde etkin rol oynadı. Bu yolla da milyonlarca Euro'luk bir servetin sahibi oldu. Öyle ki adı Güney İtalya'nın en zenginleri arasında telaffuz ediliyor.

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Dünya Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title