Haberi Paylaş

Bulgaristan Sınırında Nisan Karı 6 Santimi Buldu

Bulgaristan Sınırında Nisan Karı 6 Santimi Buldu

Güncel Haberler

BALKANLARDAN gelen soğuk hava Kırklareli'de etkili oldu.

BALKANLARDAN gelen soğuk hava Kırklareli'de etkili oldu. Kırklareli'nin Bulgaristan'a açılan Dereköy Sınır Kapısı'nda kar kalınlığı 6 santimetreyi buldu.

Balkanlardan gelen soğuk ve yağışlı hava Kırlareli'nin Bulgaristan'a açılan Dereköy Sınır Kapısı'nda etkili oldu. Sabah başlayan kar yağışı sınırı beyaza bürürken, kar kalınlığı 6 santimetreyi buldu. Kar yağışı, baharın gelmesiyle yeşeren ve çiçek açan ağaçları beyaza bürümesiyle seyirlik manzaralar oluşturdu. Hava sıcaklığının 3 derece olduğu kentte polis ve jandarma ekipleri yollarda vatandaşı dikkatli olması konusunda uyardı.

Kırklareli'nin Pınarhisar İlçesi'nden yağan karı görmeye gelen 54 yaşındaki Zahit Çalış, Ben 54 yaşındayım ilk defa Nisan'ın 18'inde böyle bir şey gördüm. Hayret ettim. Ben daha önce Nisan ayında kar görmedim" dedi. Kırklareli'nin Dereköy ile Kofçaz ve Demirköy İlçelerinde de kar yağışı aralıklarla devam ediyor.

Kırklareli Meteoroloji yetkilileri yüksek yerlerde 3 dereceye kadar düsen hava sıcaklığının, yarın etkisini kaybedeceğini belirtti. Kar yağışı ise yüksek kesimlerde hafif etkili olacak, gün içinde de yağmur bekleniyor. - Kırlareli

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Bulgaristan Kırklareli Dereköy Politika Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title