Bulanık'ta ikamet eden yabancı uyruklulara "sosyal uyum ve yaşam eğitimi" - Haberler
Haberi Paylaş

Bulanık'ta ikamet eden yabancı uyruklulara "sosyal uyum ve yaşam eğitimi"

AA - Galip Kılınç - Güncel
 - Güncelleme:
Bulanık'ta ikamet eden yabancı uyruklulara 'sosyal uyum ve yaşam eğitimi'

Muş'un Bulanık ilçesinde ikamet izni, geçici koruma ve uluslararası koruma kapsamında yasal olarak ikamet etmekte olan yabancı uyruklulara "sosyal uyum ve yaşam eğitimi" verildi.

Muş'un Bulanık ilçesinde ikamet izni, geçici koruma ve uluslararası koruma kapsamında yasal olarak ikamet etmekte olan yabancı uyruklulara "sosyal uyum ve yaşam eğitimi" verildi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Metin Bostancı, programda yaptığı konuşmada, söz konusu eğitimle başka bir kültürden buraya gelmiş insanların toplumla uyum sağlamasını ve karşılıklı iki toplumun birbirini anlamasını sağlayacaklarını belirterek, "Alacağınız bu eğitimin önemini idrak edeceğinizi biliyor, farkındalığınızı yükselterek faydalı bir işe başlayacağınızı düşünüyorum. Bu seminere katılan, ülkemize misafir olan vatandaşların ilgi ve alakası son derece olumlu." dedi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde düzenlenen semire İl Göç Uzmanı Uyum ve İletişim Çalışma Grubu Başkanı Emrah Erzurum ve kurum amirleri de katıldı.

AA / Galip Kılınç - Güncel

Halk Eğitim Merkezi Metin Bostancı Bulanık Muş Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title