Haberler

SARAYBOSNA - Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Caferoviç, Bosna Hersek-Türkiye İş Forumu'nda konuştu

Güncelleme:

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Şefik Caferoviç, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve Bosna Hersek Dış Ticaret Odası tarafından düzenlenen "Bosna Hersek-Türkiye İş Forumu"na katıldı.

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Şefik Caferoviç, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve Bosna Hersek Dış Ticaret Odası tarafından düzenlenen "Bosna Hersek- Türkiye İş Forumu"na katıldı.

Caferoviç, başkent Saraybosna'da bir otelde düzenlenen forumda yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Bosna Hersek ziyaretinde ekonomik ilişkilere verdiği önem için teşekkürlerini ileterek, " Türkiye, ekonomi dahil tüm alanlarda stratejik ortağımız." diye konuştu.

Caferoviç, "Bu forumu kalpten destekliyorum. Ekonomik bağları güçlendirmenin en iyi yolu, iş adamlarını tanıştırmak ve yeni bağlantılar kurmak için fırsatlar oluşturmaktır." dedi.

Ülkesi ile Türkiye'nin tarihi ve kültürel bağlara sahip olduğuna dikkati çeken Caferoviç, şunları kaydetti:

"Halklarımız arasındaki bu güçlü kültür ve medeniyet bağları günümüze kadar gelmiştir. Bu nedenle Türkiye, Bosna Hersek için ayrı bir öneme sahiptir. 2003'te Serbest Ticaret Anlaşmasını ilk imzaladığımızda, iki ülke arasındaki dış ticaret hacmi 70 milyon dolardı şu an ise yaklaşık 850 milyon dolara ulaştı ve amacımız yıl sonuna kadar bu hacmi 1 milyar dolara ulaştırmak."

Ülkesinin Türkiye ile ekonomik iş birliklerine devam etmede kararlı olduğunu kaydeden Caferoviç, "Bosna Hersek Dış Ticaret Odası verilerine göre, Türkiye, Bosna Hersek'teki en büyük yabancı yatırımcılar arasında ikinci sırada yer almakta." dedi.

Caferoviç, ülkesinin Avrupa pazarına yakın bir konumda olması dolayısıyla Türk yatırımcılar için iyi fırsatlar sunduğunu söyledi ve ülkesindeki tüm kurumların kapılarının Türk yatırımcılara açık olduğunu vurguladı.

Kaynak: AA / Güncel

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Togo Cumhuriyeti Saraybosna Türkiye Haberler

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title