Haberler

Bodrum, Yeni Hastanesine Kavuşuyor

Güncel Haberler

Bodrum ilçesinde iki yıldır bekleyen 150 yataklı Bodrum Devlet Hastanesi projesinin ihalesinin yapıldığı bildirildi.

Bodrum ilçesinde iki yıldır bekleyen 150 yataklı Bodrum Devlet Hastanesi projesinin ihalesinin yapıldığı bildirildi. AK Parti Muğla Milletvekilleri Hasan Özyer ve Nihat Öztürk yaptıkları ortak açıklamada, turizm döneminde yoğun nüfusun ihtiyacına cevap verebilecek nitelik ve kalitede olan Bodrum Devlet Hastanesi'nin ihalesinin 1 şubatta yapıldığı bildirildi.

İhale değerlendirme sürecinin de hızlı bir şekilde sonuçlandırılacağı belirtilen açıklamada, Bodrum'un bir an önce yeni hastanesine kavuşması için işin takipçisi olmaya devam edecekleri vurgulandı. Açıklamada, hastanenin teknik altyapısıyla ilgili olarak şu ifadelere yer verildi:

"İçinde banyo ve lavobası bulunan tekli ve iki kişilik odalar halinde inşa edilecek hastane, modern ameliyathanesi, yeni poliklinikleri, yoğun bakım üniteleri ile Muğla'ya ve Muğlalı hemşerilerimizin hizmetine sunulacak. Bodrum Devlet Hastanesi mevcut arsası, inşaat alanı sınırlarına ulaştığı için genişleyememekte ve yeni blok inşaatı yapılamamaktadır. Bu sebeple yeni bina yapımı için arsa araştırılmış olup, Konacık Beldesinde bulunan 680, 681, 684 parsellerin kadastro çalışmaları yapılarak hazine adına tescil ettirilmiş ve tek parsel haline getirilerek oluşturulan 167 ada 2 parselde kayıtlı 49.945,01 metrekare büyüklüğündeki taşınmazın Sağlık Bakanlığı'na tahsisi sağlanmıştır." Hastanenin 6.200 metrekarelik oturum alanına sahip olacağı, kapalı alanının ise 27.025,72 metre kare olacağı kaydedildi.

Kaynak: AA / Güncel

Bodrum Devlet Hastanesi Hasan Özyer AK Parti Muğla Politika Güncel Haberler

title