Haberler

BM Genel Sekreteri Kuzey Kore'nin Füze Fırlatma Girişimini Kınadı

Güncelleme:

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Kuzey Kore'nin balistik füze teknolojisi kullanarak askeri keşif uydusunu fırlatma girişimini şiddetle kınadı. Guterres, Kuzey Kore'ye uluslararası yükümlülüklerine uyma ve diyaloğa dönme çağrısında bulundu.

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER, 29 Mayıs (Xinhua) -- Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'nin ( Kuzey Kore ) balistik füze teknolojisi kullanarak bir kez daha askeri keşif uydusunu fırlatma girişiminde bulunmasını şiddetle kınadı.

Antonio Guterres'in sözcüsü Stephane Dujarric Salı günü yaptığı açıklamada, Kuzey Kore'nin balistik füze teknolojisi kullanarak gerçekleştireceği her türlü fırlatmanın ilgili Güvenlik Konseyi kararlarına aykırı olduğunu söyledi.

Açıklamada, "BM Genel Sekreteri, Kuzey Kore'ye ilgili tüm Güvenlik Konseyi kararları kapsamındaki uluslararası yükümlülüklerine tam olarak uyma ve sürdürülebilir barış ile Kore Yarımadası'nın tamamen ve doğrulanabilir şekilde nükleer silahlardan arındırılması hedefine ulaşmak için ön koşulsuz olarak hızla diyaloğa dönme yönündeki çağrılarını yineliyor" ifadesi yer aldı.

Kaynak: Xinhua / Güncel

Antonio Guterres Kuzey Kore Kore Güvenlik Uluslararası İlişkiler Dünya Güncel Haberler

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title