Haber : Bilimin tarihi SUBÜ'de konuşuldu - Haberler

Haberi Paylaş

Bilimin tarihi SUBÜ'de konuşuldu

 - Güncelleme:
Bilimin tarihi SUBÜ'de konuşuldu

Cumhurbaşkanlığı 2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı etkinlikleri kapsamında SUBÜ tarafından "İnsanlığın Ortak Mirası Bilim Tarihi" konulu panel düzenlendi.

Cumhurbaşkanlığı 2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı etkinlikleri kapsamında SUBÜ tarafından "İnsanlığın Ortak Mirası Bilim Tarihi" konulu panel düzenlendi.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Bilim Tarihi ve Teknoloji Topluluğu tarafından İslam bilim ve teknolojisi başta olmak üzere bilim tarihi farkındalığına yönelik olarak Hukuk Fakültesi Sabahattin Zaim Konferans Salonu'nda panel düzenledi.

SUBÜ Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Çay'ın moderatörlüğünü yaptığı panele SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Sakarya Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, SUBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Naci Çağlar, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Çay, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Panele konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Durmuş Günay Bilim Tarihi ve Mühendislik, Prof. Dr. Ahmet Şimşek Bilim Tarihi Öğretimi ve Prof. Dr. Mükerrem Bedizel Aydın ise İslam Bilimi konu başlıklarında sunum yaptı. Bilimsel düşünme becerisi ve bilim tarihi farkındalığı oluşturmayı amaçladıklarını belirten Topluluk Akademik Başkanı Öğretim Görevlisi Mehmet Alper Cantimer, emek veren ve katkı sağlayanlara teşekkür etti.

Panel sonrası Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi öğrencilerinin geliştirdiği materyaller ve posterler sergilendi. Rektör Mehmet Sarıbıyık ve konuşmacılar sergi alanını tek tek gezerek bilgi alırlarken, sergiye Robot Teknolojileri ve Akıllı Sistemler Uygulama ve Araştırma Merkezi de (ROTASAM) otonom robotu ile destek verdi. - SAKARYA

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Bilim Tarihi Fuat Sezgin Sakarya İslam Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title