Haberler

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü Açıklaması

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye'nin büyüdüğünü ve büyümeye devam edeceğini belirterek, "Bütün engellemelere rağmen, yolumuza kurulan bütün bariyerlere rağmen Türkiye daha da büyüyecek, daha da gelişecek, daha da kalkınacak.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye'nin büyüdüğünü ve büyümeye devam edeceğini belirterek, "Bütün engellemelere rağmen, yolumuza kurulan bütün bariyerlere rağmen Türkiye daha da büyüyecek, daha da gelişecek, daha da kalkınacak." dedi.

Gölyaka Belediyesi tarafından şehir meydanında düzenlenen iftar programına katılan Özlü, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin zor bir coğrafyada bulunduğunu hatırlattı.

Bu coğrafyada ayakta kalmanın, huzur içinde yaşamanın ve geleceğe yürümenin bedelinin her zaman çok ağır olduğunu vurgulayan Özlü, "Bereketli ve dualı bu topraklarda büyük olmak yetmez. Önemli olan büyük olmayı devam ettirebilmektir. Ecdadımızın bin yıl önce yurt olarak tuttuğu, vatan bellediği bu topraklar, hiç şüphesiz anamızın ak sütü kadar bize helaldir. Çünkü bizler, hep birlikte çok bedeller ödedik, ödemeye de devam ediyoruz." diye konuştu.

"Anadolu tarihinin her döneminde umudun coğrafyası olduk." diyen Özlü, şöyle devam etti:

"Nice mazlumlara kucak açtık, nicelerinin yarasını sardık. Kafkaslar'dan, Orta Asya'dan Balkanlar'dan gelen yüz binlerce mağdur soydaşımız, savaşlarda katledilmeye çalışılan, yurtlarından sürülen yüz binlece vatan evladı, işte bu Anadolu topraklarında huzura ve rahata kavuştu. Bu güzel ülkenin her bir metrekaresinde birliğimize, bütünlüğümüze, kardeşliğimize harç taşıyan, çimento olan vatandaşlarımızın emeği, alın teri, duası vardır. Bugün de hepimizin bildiği üzere ülkemizin çok yönlü, çok cepheli, çok bileşenli bir mücadelenin içinde olduğunu biliyoruz. Bir yandan FETÖ ile diğer yandan PKK ile öbür yandan PYD ile çetin bir mücadele içerisindeyiz. Söz konusu Türkiye olduğunda, bütün düşmanlarımızın ortak hareket ettiğini, şer ittifakları kurduklarını, aynı şeytani planlar etrafında birleştiklerini biliyoruz. Hiç şüpheniz olmasın, bunların üstesinden Allah'ın izniyle geleceğiz. Yeter ki birbirimize olan inancımıza ve bizi bir arada tutan değerlerimize sonuna kadar sahip çıkalım, birlikte olalım."

-"Türkiye büyüyecek, istikrar sürecek "

Bütün hedeflerinin, milletin ekmeğini büyütme çabası olduğunun altını çizen Bakan Özlü, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye büyüyecek, istikrar sürecek. Bilimi, teknolojiyi, sanayiyi, büyümenin merkezine koyarak planlarımızı yapıyoruz. Teknoloji tüketen değil, teknoloji üreten bir Türkiye için seferberlik yapıyoruz. AK Parti'nin de sayın Başbakanımızın da sayın Cumhurbaşkanımızın da yegane gayesi 80 milyon vatandaşımızı huzurlu ve umutlu bir biçimde geleceğe taşımaktır. Türkiye büyüyor ve Türkiye büyümeye devam edecek. Bütün engellemelere rağmen, yolumuza kurulan bütün bariyerlere rağmen, Türkiye daha da büyüyecek, daha da gelişecek, daha da kalkınacak. Çocuklarımızın evrensel standartlarda yetişmesi, ufuklarının alabildiğine açık olması ve her koşulda kendilerine güven duymaları adına çok yönlü projeleri hayata geçiriyoruz."

Özlü, programın ardından Gölyaka Belediye Başkanı Bekir Akbulut'u makamında ziyaret ederek, ilçede yapılan yatırımlar hakkında bilgi aldı.

Kaynak: AA / Güncel

Faruk Özlü Gölyaka Türkiye Politika Güncel Haberler

EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

CHP lideri Özgür Özel, 15 Temmuz gecesini anlattı! Kılıçdaroğlu detayı hayli enteresan

CHP lideri Özgür Özel, 15 Temmuz gecesini anlattı! Kılıçdaroğlu detayı hayli enteresan

Muhtarlık seçiminde başlayan tartışma kanlı bitti! Tüfekle vurulan 2 kardeş öldü, 2 kişi yaralandı

Muhtarlık seçiminde başlayan tartışma kanlı bitti! Tüfekle vurulan 2 kardeş öldü, 2 kişi yaralandı

Bakmadan Geçme

Bu akşam hangi diziler ve filmler var? 15 Temmuz TV yayın akışı! Bugün TV'de neler var? Sandık Kokusu Gülnaz kim? Gözde Seda Altuner kimdir, kaç yaşında? 15 Temmuz'da borsa açık mı, kapalı mı? Borsa 15 Temmuz'dan sonra ne zaman açılacak? 15 Temmuz'da sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? 15 Temmuz hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? 15 Temmuz'da eczaneler açık mı, kapalı mı? 15 Temmuz'da eczaneler çalışıyor mu, nöbetçi eczane nerede? 15 Temmuz hangi yıl oldu, önemi nedir? 15 Temmuz darbe girişiminde kaç kişi öldü, ne oldu? 15 Temmuz'da kargo açık mı, kapalı mı? 15 Temmuz Pazartesi günü kargolar çalışıyor mu, saat kaçta açılıyor? 15 TEMMUZ MESAJLARI VE SÖZLERİ: 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı! 15 Temmuz darbe girişimi kısa, yeni, anlamlı ve uzun sözler! 15 Temmuz'da otobüsler bedava mı? İstanbul, Ankara, İzmir 15 Temmuz'da toplu taşıma ücretsiz mi? BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 15 Temmuz günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi? Masterchef'te ana kadroya giren 3. kişi kim? Ana kadroda kimler var? MasterChef yeni bölüm tanıtımı izle! 15 TEMMUZ TV YAYIN AKIŞI: Bugün televizyonda ne var? KANAL D, SHOW TV, ATV, TRT1, NOW, TV8 EURO 2024 Şampiyonu kim oldu? İSPANYA- İNGİLTERE MAÇINDAN KARELER EURO 2024 şampiyonluk para ödülü ne kadar? EURO 2024 finali kazanılırsa ne olacak? TRT1 CANLI İZLE! İSPANYA- İNGİLTERE maçı canlı (HD) nasıl izlenir?
Adıyaman'da 14 yaşındaki kız çocuğu kendini asarak intihar etti

Adıyaman'da 14 yaşındaki kız çocuğu kendini asarak intihar etti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title