Haber : Beyşehir'de üniversite öğrencileri göl kıyısındaki su kuşlarını yemledi - Haberler

Haberi Paylaş

Beyşehir'de üniversite öğrencileri göl kıyısındaki su kuşlarını yemledi

 - Güncelleme:
Beyşehir'de üniversite öğrencileri göl kıyısındaki su kuşlarını yemledi

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, üniversite öğrencileri donan Beyşehir Gölü'ndeki su kuşlarını yemledi.

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, üniversite öğrencileri donan Beyşehir Gölü'ndeki su kuşlarını yemledi.

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Beyşehir Ali Akkanat Turizm Fakültesi öğrencileri, buz tutan gölde güçlükle yiyecek bulan sakarmeke, yeşilbaş ve çamurcunlara yemleme faaliyeti düzenledi.

SÜ Beyşehir Ali Akkanat Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Karaman, gazetecilere, Türkiye'nin en önemli gölleri arasında yer alan Beyşehir Gölü'nün oldukça zengin bir flora ve fauna çeşitliliğine sahip olduğunu söyledi.

Gölün yaşanan soğuklardan dolayı buz tuttuğunu hatırlatan Karaman, "Bundan dolayı göl havzasında yaşam süren su kuşlarının yem bulmakta güçlük çekiyor. Su kuşları, göl buzlu olduğu için yeterli besiyi bulamıyor. Ekolojik denge için son derece önemli bir konudur bu. Öğrencilerimiz bugün yemleme faaliyetinde bulunarak onlara yardımcı oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Beyşehir Gölü Üniversite Konya su Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title