Beyşehir'de kültür mantarı yetiştiriciliği yaygınlaşıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Beyşehir'de kültür mantarı yetiştiriciliği yaygınlaşıyor

AA - Abdülhamit Yaşar - Güncel
 - Güncelleme:
Beyşehir'de kültür mantarı yetiştiriciliği yaygınlaşıyor

Konya'nın Beyşehir ilçesinde kültür mantarı yetiştiriciliğinin giderek yaygınlaştığı bildirildi.

Konya'nın Beyşehir ilçesinde kültür mantarı yetiştiriciliğinin giderek yaygınlaştığı bildirildi.

Beyşehir Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Kaya, ilçede verilen devlet destekleri sayesinde kültür mantarı yetiştiriciliğinin giderek arttığını, bu işin üreticisine de son dönemde iyi gelir kapısı olmaya başladığını söyledi.

Beyşehir'de de üretimin yaygınlaşması için kurum olarak çiftçilere her türlü maddi ve teknik desteği vermenin gayreti içerisinde olduklarını ifade eden Kaya, şunları kaydetti:

"Beyşehir'imizin bazı mahallelerinde bu kapsamda kültür ve istiridye mantarı yetiştiriciliği yapılmaktadır. Bazı vatandaşlarımız bu desteklerden yararlanırken, bazıları da kendi imkanlarıyla iyi gelir getirmesi nedeniyle bu işe yönlenmektedir. Bu arada, yüzde 50 hibeli olarak kırsal kalkınma desteklerimiz devam ediyor. İstifade etmek isteyen vatandaşlarımız internet üzerinden de başvurularını yapabilir. Üreticimiz kültür mantarında kilosu 10, istiridyede ise 13 liradan satışlar yaparak kazanç elde ettiklerini ve işlerinden memnun olduklarını belirtiyorlar."

AA / Abdülhamit Yaşar - Güncel

Mehmet Kaya, Tarım, Konya, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title