Haberler

Beyşehir Belediyesi bünyesinde "Almanak Masası" kuruldu

Konya'nın Beyşehir ilçesinin, ilçe dışında yaşayan iş adamı, bilim adamı, bürokrat, siyasetçi vb. gibi değerleri Beyşehir Belediyesinin oluşturduğu 'Almanak Masası'nın yürüteceği çalışmalarla kayıt altına alınacak.

Konya'nın Beyşehir ilçesinin, ilçe dışında yaşayan iş adamı, bilim adamı, bürokrat, siyasetçi vb. gibi değerleri Beyşehir Belediyesinin oluşturduğu 'Almanak Masası'nın yürüteceği çalışmalarla kayıt altına alınacak.

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, Beyşehir Kent Konseyi Medya Çalışma Grubu Başkanı Yüksel Lale'den gelen belediye bünyesinde bir "Almanak Masası" oluşturulması talebine yeşil ışık yaktı. Başkan Bayındır'ın talimatıyla Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan "Almanak Masası" için bir personel görevlendirilmesi yapıldı. Almanak Masası tarafından yürütülecek çalışmalarla geçmişte, günümüzde ya da önümüzdeki dönemde mesleki görev ya da çeşitli sebeplerle ilçeden ayrılan ya da ayrılacak olan bürokrat, bilim adamı, siyasetçi vb. çeşitli kademelerde bulunan değerlerin adres ve telefon bilgilerine ulaşılarak bu bilgilerin güncel olarak kayıt altına alınmaları sağlanacak.

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Belediye bünyesinde oluşturulan Almanak Masası projesinin Beyşehir'in eli, gözü, kulağı ve sesi olacak bir proje olduğuna dikkati çekerek, "Bu masa ile ilçemizin yetiştirdiği, halen yöremiz dışında yaşayan değerlerimize ulaşmış olacağız. Bu çalışmayla elde edilecek veriler her yıl güncellenerek kayıt altında tutulacak. Liselerden mezun olup kazandığı üniversite nedeniyle ilçemizden ayrılan çocuklarımızın da öğrenim hayatlarını nerelerde sürdürdüğü, mezun olduktan sonra nerede yaşayıp hangi meslek kolunda faaliyet gösterdiği gibi veri ve bilgilere ulaşmış olacağız. Özellikle bu masanın kurulması ile birlikte ilçemiz dışında öğrenim gören Beyşehir'de doğup büyüyen maddi gelir ve imkandan yoksun çocuklarımıza sahip çıkarak zengin iş adamlarımız, hayırsever vatandaşlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız tarafından sağlanan burslardan istifade etmelerinin önü açılacak. Bu burslardan yararlanarak öğrenim hayatını sürdürmelerini ve mezun olduktan sonra da, özellikle doktor, bürokrat ve bazı meslek kollarında memleketlerine gelerek ahde vefa duygusu içerisinde kendi doğduğu topraklarına gelip hizmet etmelerini isteyip bu yönde teşviklerde bulunacağız. İlçemiz dışında yaşayan Beyşehir'in değer ve markası olan insanlarımızı her yıl düzenleyeceğimiz Büyük Beyşehir Çalıştayı ve çeşitli festival, etkinlik, toplantı vs. programlar vesilesiyle ilçemize davet ederek onları onur belgesi ve plaketler takdim ederek onurlandırmak ve doğup büyüdüğü topraklarda halen yaşayan hemşerileri ile buluşturup tanıştırmayı amaç ediniyoruz. Beyşehir'in yeni dönemde daha da gelişip hak ettiği değeri alması noktasında, bu değerlerimizin de kişisel görüş ve düşüncelerine başvuracağız. Onların görüş ve talepleri doğrultusunda yapacağımız hizmetlerimize de yön vereceğiz. Bu anlamda, bu masanın daha verimli ve sağlıklı işleyebilmesi için ilçemizde ve ilçe dışında yaşayan tüm hemşerilerimizden de destek ve katkılar bekliyoruz" dedi.

Öte yandan, Beyşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Almanak Masası'nda görevlendirilen Rümeysa Duymuş'tan bu konuda yürütülecek çalışmalara ilişkin bilgi alınabileceği ve bilgi paylaşımı yapılmak üzere irtibata geçilebileceği kaydedildi. - KONYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Beyşehir Belediyesi Beyşehir Konya Haberler

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

Bakmadan Geçme

25-26 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 25-26 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25-26 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Beylikdüzü, Şişli, Sarıyer elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Yenimahalle, Altındağ, Pursaklar elektrik kesintisi! Şişe çevirmece doğruluk soruları! Şişe çevirmecede sevgiliye sorulabilecek zor doğruluk soruları örnekleri e-Nabız randevu onaylama! e-Nabız'dan randevu nasıl onaylanır? En-Nesyri müslüman mı? Youssef En-Nesyri nereli, dini ne, ailesi müslüman mı? Testo Taylan kaç yaşında, nereli? Testo Taylan'ın boyu, kilosu kaç, ne mezunu? Ruzomberok nerenin takımı? Ruzomberok hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? TBMM'de hangi milletvekilleri kavga etti? TBMM'de ne oldu, kavga neden çıktı? Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, canlı maç skoru!
Bingöl'de madde bağımlısı şahıs sokaktakilere bıçakla saldırdı! 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı

Bingöl'de madde bağımlısı şahıs sokaktakilere bıçakla saldırdı! 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title