BAYRAMDA DENİZLERDEN 268 TON 145 KİLO KATI ATIK TOPLANDI - Haberler
Haberi Paylaş

BAYRAMDA DENİZLERDEN 268 TON 145 KİLO KATI ATIK TOPLANDI

Demirören Haber Ajansı - Güncel
 - Güncelleme:

MUĞLA Büyükşehir Belediyesi ekipleri denizleri korumak ve temizliğini sağlamak için başlattığı denizlerden atık alım hizmetini Kurban Bayramı tatili sürecinde de ara vermeden sürdürdü.

MUĞLA Büyükşehir Belediyesi ekipleri denizleri korumak ve temizliğini sağlamak için başlattığı denizlerden atık alım hizmetini Kurban Bayramı tatili sürecinde de ara vermeden sürdürdü. Ekiplerin 7 ayrı katı atık alım teknesiyle 9 günlük bayram tatilinde 133 tekneden 268 ton 145 kilogram katı atık topladığı bildirildi. Teknelerden ayrıca, 114 bin 134 litre pis su, 85 litre sintine, 29 litre atık yağ toplandığı kaydedildi.

Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinin başında gelen Muğla'nın, 1 milyon 773 olan nüfusu 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde yaklaşık 6 milyona çıktı. Konaklama turizminin yanı sıra Muğla sahilleri mavi yolculuğunda adresi oldu. Mavi yolculuğun uğrak noktası konumunda olan Muğla kıyıları bayram tatilinde çok sayıda tekneye ev sahipliği yaptı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, toplam 7 atık alım teknesiyle, 9 günlük bayram tatilinde Gökova Körfezi ve Göcek Dalaman Koyları'nda bulunan teknelerden atık topladı. 'Mavi Deniz Temiz Kıyılar' projesi kapsamında 7 atık alım teknesi ile 133 tekneye hizmet verildi. Büyükşehir ekipleri teknelerden 268 ton 145 kilogram katı atık, 114 bin 134 litre pis su, 85 litre sintine, 29 litre atık yağ topladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yılbaşından bu yana kadar toplam 960 tekneden toplam 996 bin 464 litre pis su, 1627 ton 440 kg katı atık, 2 bin 616 litre sintine ve 1690 litre atık yağ topladı.

Başkan Gürün; 'Mavi mirasımız denizlerimiz için görev başındayız'

1480 km kıyı şeridi ile Türkiye'nin en uzun ve eşsiz kıyılarına sahip olduklarını söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, mavi yolculuğun önemli noktası olan şehirlerinde, deniz yaşamını korumak için büyük çaba sarf ettiklerini söyledi.

Başkan Gürün, Coğrafi konumu ile Ege ve Akdeniz'e uzanan mavi denizlere, 1480 km kıyı şeridi ile Türkiye'nin en uzun kıyı şeridine sahip Muğla'mızda bu güzellikleri korumak için tüm imkanlarımızı kullanıyoruz. Tıpkı ilçelerimizde düzenli katı atık tesisleri, hafriyat alanları hizmetleri gibi mavi denizlerimizi korumak için teknelerimizle atık toplama ve bertaraf hizmeti veriyoruz. Mavi Deniz Temiz Kıyılar hizmetimizle 7 atık alım teknemiz Göcek-Dalaman, Gökova Körfezi'nde deniz araçlarını dolaşarak çöplerini alıyor ve bertaraf tesislerimize getiriyor. Turizmin yanı sıra deniz yaşamı ve canlıları da bizim için çok değerli. Bu güzellikleri koruyarak geleceğe taşımak da en önemli vazifemiz dedi.

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Büyükşehir Belediyesi, Türkiye, Bayram, Muğla, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title