Haber : Batman V Superman: Adaletin Şafağı" 424.1 Milyon Dolar Gişe Hasılatına Erişti - Haberler

Haberi Paylaş

Batman V Superman: Adaletin Şafağı" 424.1 Milyon Dolar Gişe Hasılatına Erişti

Batman V Superman: Adaletin Şafağı' 424.1 Milyon Dolar Gişe Hasılatına Erişti

Türk Hava Yolları'nın (THY) ana sponsorluğunu yaptığı Warner Bros. Pictures'ın aksiyon macera filmi "Batman v Superman: Adaletin Şafağı" tüm dünyada yaklaşık 424.1 milyon dolar (yaklaşık 1 milyar 187 milyon 480 bin TL) hasılat elde ederek, tüm zamanların en yüksek Süper Kahraman Filmi açılış rekorunu kırdı ve tüm zamanların en yüksek dördüncü açılış hasılatını elde etti.

Türk Hava Yolları'nın (THY) ana sponsorluğunu yaptığı Warner Bros. Pictures'ın aksiyon macera filmi "Batman v Superman: Adaletin Şafağı" tüm dünyada yaklaşık 424.1 milyon dolar (yaklaşık 1 milyar 187 milyon 480 bin TL) hasılat elde ederek, tüm zamanların en yüksek Süper Kahraman Filmi açılış rekorunu kırdı ve tüm zamanların en yüksek dördüncü açılış hasılatını elde etti. Açıklamayı yapan Dünya Pazarlama ve Dağıtım Başkanı Sue Kroll ve Dünya Dağıtım Başkanı Veronika Kwan Vandenberg, Filmin Kuzey Amerika'da ve dünyada birçok rekorlar elde ettiğini belirttiler.

Bu yılın büyük ekrandaki en çok beklenen Süper Kahraman karşılaşması, Kuzey Amerika gişesinde vizyona girdiği hafta sonunda 170.1 milyon dolar (yaklaşık 476 milyon 280 bin TL) hasılat elde ederek bu güne kadar en yüksek açılış yapan Warner Bros. Pictures filmi oldu. Mayıs öncesinde 4.424 lokasyonda en geniş dağıtım ile vizyona giren film, Paskalya'nın başladığı Perşembe günü 27.7 milyon dolar (yaklaşık 77 milyon 560 bin TL) ile, bugüne kadarki en yüksek Paskalya Perşembe günü hasılatını elde etti.

ABD dışında, 66 ülkede 25 Mart'ta, 40.000'den fazla sinema salonunda vizyona giren film, ilk hafta sonunda yaklaşık 254 milyon dolar (711 milyon 200 bin TL) hasılata ulaştı. Bu hasılat ile Çin'de (57.3 milyon dolar – 160 milyon 440 bin TL), Meksika'da ve Brezilya'da, tüm zamanların en yüksek açılışlarını gerçekleştirdi. Bu rakam ayrıca en son vizyona giren "Harry Potter" filminden sonra, ABD dışında bir Warner Bros. filminin ikinci en yüksek açılış rakamı.

ABD ve uluslararası toplamda, "Batman v Superman: Adaletin Şafağı", elde ettiği 424.1 milyon dolarlık hasılat ile, tüm zamanların en yüksek Mart ayı açılış rakamı, 2016 yılının en yüksek açılışı, en yüksek Paskalya hafta sonu açılışı ve tüm zamanların en yüksek açılışını elde eden DC Comics filmi oluyor. Ayrıca film Zack Snyder'ın yönettiği filmler içinde, Ben Affleck filmleri ve Henry Cavill filmleri içinde de en yüksek hasılata ulaşan film.

Globalde, 945 IMAX lokasyonu ile en geniş IMAX çıkışını yapan film, 36 Milyon Dolarlık ( yaklaşık 100 milyon 800 bin TL) hasılat ile en yüksek IMAX Paskalya Hafta Sonu açılış rekorunu da elde etti.

Türkiye'de de 25 Mart'ta vizyona giren film, ilk hafta sonunda 513 bin 873 kişi tarafından izlenerek, yabancı filmler arasında; tüm zamanlar en iyi Mart açılış rekorunu elde etti ve tüm zamanlar en iyi ikinci film açılışına imza attı.

Görüntü Dökümü

Filmin fragmanı - De

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Türk Hava Yolları Kuzey Amerika Warner Bros Batman Politika Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title