Başpehlivanlar Er Meydanına İndi - Haberler
Haberi Paylaş

Başpehlivanlar Er Meydanına İndi

Bültenler - Güncel
Başpehlivanlar Er Meydanına İndi

11. Göller, Andezit ve Sevgi Çiçeği Şenliği'nde Kırkpınar başpehlivanları, yağlı güreş müsabakaları ile Gölbaşı şenliğine renk kattı.

Atatürk Sahil Parkı'nda ki yeşil alanda kıyasıya el ense çeken pehlivanlar, şenliğin ilk gününde vatandaşlara uzun süre hafızalarda kalacak bir müsabaka sergilediler.

Saat 14.00'da start alan müsabakalar uzun saatler devam ederken, Gölbaşılılarda yarışlara büyük bir ilgi gösterdi. Kıyasıya geçen müsabakaların ardından ise saat 19.00'da dereceye girenlere ödülleri verildi. Ödül platformunda yerini alan baş pehlivanlardan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek adına yarışan 2009-2011 başpehlivanı Mehmet Yeşilyeşil birincilik platformunda yerini alırken altın madalya ve hediyelerini Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay'ın elinden aldı.

Müsabakalarda ikinci olan Ankara PTT Spor Kulübü güreşçisi Ankara PTT Spor Kulübü Genel Müdürü Osman Tural adına yarışan Ünal Karaman'a ise gümüş madalya ve hediyelerini Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Demirci takdim etti. Yağlı güreş müsabakalarında Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek adına yarışan 2. Yaşımacı Şükrü Kazan ve Ulaştırma Spor Bakanlığı güreşçisi Devlet Demir Yolları adına yarışan Gölbaşı-TOKİ sakini Murat Hikmet üçüncülüğü elde ederek, bronz madalya ve hediyelerini Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Kara'nın elinden aldılar.

"ŞENLİĞİMİZE RENK KATTILAR"

Yağlı güreş müsabakaları sonrası pehlivanlara teşekkür ederek hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Duruay yaptığı açıklamada ise, "Gölbaşı'nın tanıtılması için ünlü başpehlivanlar, yağlı güreş müsabakaları ile şenliğimize renk kattılar. Değerli Gölbaşı halkımızda inanıyorum ki unutulmaz vakitler geçirdi" şeklinde konuştu.

MÜSABAKALAR İLGİ İLE İZLENDİ

Başkan Duruay'ın ev sahipliği yaptığı yağlı güreş müsabakalarına Gölbaşılılarla birlikte birçok bürokrat da yoğun ilgi gösterdi. Katılımlarıyla er meydanını şereflendiren Kültür ve Turizm Bakanı Müsteşarı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Gölbaşı Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Uğur Avcı, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, AK Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer, KAİ Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım, AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Osman Karaaslan, Gölbaşı Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Hayati Çal, Gölbaşı A.Ş. Onursal Başkanı Doğan Çağatay, CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Ümit Atak, Milli Halterci Halil Mutlu, Hakim Salman Tan, Gölbaşı Belediye Birim Müdürleri ve birçok iş adamı ile vatandaşlar katıldı.

Bültenler / Güncel

Mustafa Kemal Atatürk Fatih Duruay Melih Gökçek Kırkpınar Güncel Haberler

title