Haberler

Başkentte Kahramanmaraş Kültür Günleri etkinliği başladı

Güncelleme:

Başkentte düzenlenen Kahramanmaraş Kültür Günleri etkinliği, Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Vahit Kirişci ve diğer davetlilerin katılımıyla açıldı. Etkinlik kapsamında konserler, konferanslar, müzik ve şiir dinletileri, söyleşiler, yazar anma günleri ve resim sergileri düzenlenecek.

Başkentte, Kahramanmaraşlılar Kültür Derneği tarafından düzenlenen Kahramanmaraş Kültür Günleri etkinliğinin açılışı yapıldı.

Mithatpaşa'daki derneğin genel merkez binasında Kahramanmaraş'ı tanıtmak amacıyla düzenlenen etkinliğin açılışına Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Vahit Kirişci, bazı milletvekilleri ve davetliler katıldı.

Programın açılışında konuşan Kirişci, 6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli depremleri hatırlatarak, millet olarak, birliğe, beraberliğe, her zamankinden daha çok ihtiyaç olan bir dönemi yaşadıklarını söyledi.

Kahramanmaraş'ın afetle anılmasını istemediğini ifade eden Kirişci, devletin çalışmaları sayesinde depremin yaralarının hızla sarılmaya devam ettiğini belirtti.

Deprem felaketinin ardından, 18 binden fazla kalıcı konut ve köy evinin hak sahiplerine teslim edildiğini söyleyen Kirişci, büyük bir hızla yeni konutların yapımının da sürdüğünü kaydetti.

"Kahramanmaraş Kültür Günleri" kapsamında, konser, konferans, müzik ve şiir dinletisi, söyleşi, yazar anma günü ve resim sergisi gibi faaliyetler düzenlenecek.

Davetlilere, dondurma, firik tarhanası, çörek ikramı yapılan etkinlik, 8 Haziran'a kadar sürecek.

Kaynak: AA / Güncel

Vahit Kirişci Kahramanmaraş Konferans Kültür Sanat Güncel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title