Haberler

Başkan Yüksel Gönül Sofrası'ndan Birlik Mesajı Verdi

Güncelleme:

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Gönül Sofralarının dokuzunca gecesinde 2 bin Altınova Mahallesi sakini orucunu birlikte açmanın mutluluğunu yaşadı.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Gönül Sofrası'nın pazartesi günkü durağı Altınova Mahallesi olurken, Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel; "Altınova Mahallemiz hemen hemen 81 ilimizin hepsinden insanın yaşadığı, hepsini kucaklayan bir mahallemiz. Bu akşam olduğu gibi birlikteliğin merkezi olan bir mahalle. Yüce yaradan bizim birlik ve beraberliğimize zeval vermesin." dedi.

Her akşam ayrı bir mahallede kurulan, şehrimizin önce gelen iş adamlarının finanse ettiği ve Süleymanpaşa Belediyesi Aşevi'nde hazırlanan iftar menüsünün Altınova Mahallesi sponsoru Tekirdağ Taşıyıcılar Kooperatifi oldu.

MAHALLE SAKİNLERİNDEN BAŞKAN YÜKSEL'E SEVGİ SELİ

Altınova Mahalle Muhtarlığı önünde kurulan Gönül Sofrası'na mahalle sakinleri yoğun ilgi gösterirken Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel alana gelmesiyle birlikte sevgi gösterileri ile karşılandı. Vatandaşlar ile sohbet ederek ramazanlarını kutlayan Başkan Yüksel kendisine gösterilen ilgiden dolayı adeta adım atmakta zorlandı.

ÜLKER VE ETİ MAHALLE SAKİNLERİNİN RAMAZAN-I ŞERİF'LERİNİ TEBRİK ETTİ

İlahi dinletisi ile başlayan programda dualar ile oruçların açılmasının ardından Altınova Mahalle Muhtarı Hüseyin Ülker ve Tekirdağ Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ali Rıza Eti mahalle sakinlerinin Ramazan-ı Şerif'lerini tebrik edip afiyetler diledi.

BAŞKAN YÜKSEL: "5. YILIN SONUNA GELDİĞİMİZDE BİZİM BOYNUMUZU YERE EĞDİRMEDİ DİYECEKSİNİZ"

Gönül Sofrası ile her akşam ayrı bir mahallede bir arada olunmasını sağlayan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel'in konuşması ile devam eden programda; Başkan Yüksel 5 yıllık görev süresi sona erdiğinde kimsenin boynunu yere eğdirmeyeceğine dikkat çekerek; "Yüce Yaradan'a binlerce kez şükürler olsun ki bu kadar güzel insanı bir araya toplamayı bizlere nasip eyledi. Altınova'da yaşayan bütün hemşerilerime özellikle teşekkür etmek istiyorum. Bu kardeşinize güvendiniz, inandınız ve Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı olarak geldiğim bu mahalleye tekrar gelişimin belediye başkanı olarak olmasını sağladınız. Allah hepinizden razı olsun. Şunun sözünü gönül rahatlığıyla verebilirim. 5. yılın sonuna geldiğimizde 'İyi ki bu çocuğa oy vermişiz, bizim boynumuzu yere eğdirmedi' diyeceksiniz. Bundan kuşkunuz olmasın." dedi.

"ALTINOVA'NIN ÇOK DAHA FARKLI BİR YERE DÖNÜŞTÜĞÜNE HEP BERABER ŞAHİT OLACAĞIZ"

Süleymanpaşa için var gücüyle çalıştıklarının altını çizen Başkan Yüksel; "Yaklaşık 40 gün önce belediye başkanlığı makamına geldiğimizden beri günde 4-5 saat uyku ile geçiştiriyoruz. Çünkü yapılacak olanları bir an önce planlamamız gerekiyor. Çünkü sizlere verdiğimiz sözler var. Onları tutmamız gerekiyor. Allah nasip ederse bu 5 yıllık süre içerisinde Altınova'nın çok daha farklı bir yere dönüştüğüne hep beraber şahit olacağız." diye konuştu.

"KAMYON ŞOFÖRLERİMİZDEN ALLAH RAZI OLSUN"

Konuşmasında Altınova Mahallesi iftarını finanse eden Tekirdağ Taşıyıcılar Kooperatifine de teşekkür eden Başkan Yüksel; "Bu akşam için Taşıyıcılar Kooperatifimize özellikle teşekkür ediyorum. Kamyon şoförlerimizden Allah razı olsun. Biz vatandaşımız ile birlikte iftar yapacağız dedik. Yollarda direksiyon sallayarak alın teri döken, kamyoncu ağabeylerimiz, dostlarımız, arkadaşlarımız bizim milletimiz ile birlikte iftar açmamızı uygun gördüler. Allah hepsinden razı olsun." ifadelerini kullandı.

"YÜCE YARADAN BİZİM BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZE ZEVAL VERMESİN"

Altınova Mahallesi'nin Türkiye'nin 81 ilinden insanın birlik ve beraberlik içinde yaşadığı örnek bir mahalle olduğunu ifade eden Yüksel; "Altınova Mahallemiz hemen hemen 81 ilimizin hepsinden insanın yaşadığı, hepsini kucaklayan bir mahallemiz. Bu akşam olduğu gibi birlikteliğin merkezi olan bir mahalle. Yüce Yaradan bizim birlik ve beraberliğimize zeval vermesin. Yüce Yaradan ezanlarımızı susturmasın. Yüce Yaradan bu güzel toprakları düşman botuna çiğnetmesin." şeklinde konuştu.

"TÜM VATANDAŞLARIMIZI 6 HAZİRAN İTİBARİ İLE KİRAZ FESTİVALİ'NE BEKLİYORUM"

Son olarak Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 55. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali'ne tüm vatandaşları davet eden Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel; "6 Haziran'daSüleymanpaşa'da Kiraz Festivali'ni organize ediyoruz. Yine o eski günlerdeki gibi birlik ve beraberliğimizin had safhada olduğu, birlikte vakit geçirebileceğimiz, çocukların gençlerin kendilerine vakit ayırabilecekleri, annelerin babaların biraz da olsa enerjilerini atabilecekleri, kafalarını dağıtabilecekleri güzel bir festival organize ettik.Tüm vatandaşlarımızı 6 Haziran itibari ile sahile, Kiraz Festivali'ne bekliyorum. Gelin, festival coşkusunu hep birlikte yaşayalım." diyerek sözlerini noktaladı.

SEVGİ SELİ İFTAR SONRASI DA DEVAM ETTİ

Gönüllerden sonra Ramazan şerbeti, Osmanlı macunu ve pamuk helva ikramı ile ağızların da tatlandığı etkinlik sonunda Altınova Mahallesi sakinleri Başkan Yüksel ile fotoğraf çektirip günü ölümsüzleştirmek için birbirleri ile yarıştı.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Altınova Mahallesi Süleymanpaşa Tekirdağ Altınova Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek 'El sıkma' yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek "El sıkma" yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title