Haberler

Başkan Bayındır'dan Beyşehir'e doğalgaz müjdesi

Konya'nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Adil Bayındır, Beyşehir'i doğalgaz sorunundan mutlaka kurtaracaklarını söyledi.

Konya'nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Adil Bayındır, Beyşehir'i doğalgaz sorunundan mutlaka kurtaracaklarını söyledi.

Başkan Adil Bayındır, Ankara'da BOTAŞ Genel Müdürlüğü nezdinde gerçekleştirdiği temaslarının ardından, ilçede Kent Konseyi Medya Çalışma Grubu toplantısına katıldı. Beyaz Parktaki Kent Konseyi Başkanlık binasında yapılan toplantıya katılan basın mensuplarına Beyşehir'in uzun yıllardır beklediği ve hayali olan doğalgaz konusu ile ilgili haberler veren Bayındır, ilçe merkezinde 2021 yılının sonuna kadar her eve doğalgazın ulaşmasını hedeflediklerini belirterek, "Azimle söylüyorum, Beyşehir'i 2 yıl içinde doğalgaz sorunundan kurtaracağız" dedi. Bayındır, doğalgazın 2021 yılı sonlarına kadar Beyşehir'e verilmiş olacağını, Beyşehir Belediyesi olarak üzerlerine bu konuda düşen ne varsa yetkililere taahhüt ettiklerini vurgulayarak, "Beyşehir'in 20-30 yıl sonraki durumunu düşünerek, yarın enerji ile ilgili tüketimi hızlıca yetkililere göndereceğiz. Bizden istenen yıllık Beyşehir'deki kömür tüketimi yani ısınmayla ilgili bizim maliyetimizi yakalamak istiyorlar. Çünkü ona göre de çap belirleyecekler. Beyşehir'in 30 yıl sonra nüfusu tahmini olarak, talep olarak ne kadar bir tüketimi doğuracak. Yetkililer, ona göre hesaplayıp çap belirleyecekler, ona göre de proje hazırlanacak. Bu konu gerekli yerlerle de görüşüldü. BOTAŞ Genel Müdürlüğü artık Beyşehir'e 2020'nin sonu 2021 yılı başı gibi bu işe başlayıp bitirmek istiyor. Ben de onlara bugün şu taahhütte bulundum. İstediğiniz yeri, istediğiniz yerde kazın, her türlü kolaylığı yapacağım. BOTAŞ da bu hadiseye sıcak bakıyor" dedi.

Öte yandan, toplantıda Kent Konseyi Medya Çalışma Grubu Başkanlığı görevine yapılan seçim sonrasında basın mensupları Yüksel Lale, genel sekreterliğe ise Hayrettin Mızrak seçildi. - KONYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Adil Bayındır Bayındır Beyşehir Güncel Haberler

Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

Şanlıurfa'da protokol krizi! YRP'li Belediye Başkanı Gülpınar'dan Bakan Kurum'a sert sözler

Şanlıurfa'da protokol krizi! YRP'li Belediye Başkanı Gülpınar'dan Bakan Kurum'a sert sözler

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title