Haberi Paylaş
Fedakarca hizmet ediyorsunuz

Fedakarca hizmet ediyorsunuz

Güncel Haberler

İstanbul'daki Isparta Gönül Birliği Derneği Başkanı Ramazan Şahin, merkez, ilçe ve köylerinde bağlı bulunduğu 18 derneğin yöneticileri, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen'i makamında ziyaret etti.

İstanbul'daki Isparta Gönül Birliği Derneği Başkanı Ramazan Şahin, merkez, ilçe ve köylerinde bağlı bulunduğu 18 derneğin yöneticileri, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen'i makamında ziyaret etti. Ziyarete ITSO Başkanı Mustafa Tutar, ITSO Meclis Başkanı Osman Şahlan, belediye başkan yardımcıları da katıldı.

" İstanbul'da, Isparta'nın bir koluyuz"

Merkez, ilçe, belde ve köylerinden oluşan 18 derneğin katılımıyla oluşan bir dernek olduklarını söyleyen Isparta Gönül Birliği Derneği Başkanı Ramazan Şahin, dernek olarak İstanbul'da yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Kurban Bayramı dolayısıyla Isparta'ya geldiklerini ve bu kapsamda da Başkan Başdeğirmen'i ziyaret ettiklerini söyleyen Şahin, "Bizler İstanbul'da, Isparta'nın bir koluyuz" derken, Başdeğirmen'i İstanbul'daki derneklerine davet etti.

"Her türlü desteği veriyoruz, memleketimizi seviyoruz"

Önceki dernek başkanı ve şu anda Dernek Başkan Yardımcılığını sürdüren Ali Faik Aşçı da 15 yıldır İstanbul'da dernek ile ilgili çalışmalar yaptıklarını söyledi. İstanbul'da yaşayan hemşehrilerinin, Isparta ve kazalarının kültürlerini unutmamaları, gençlerin memleketlerini hatırlamaları için çeşitli etkinlikler yaptıklarını dile getiren Aşçı, "Hemşehrilerimizin, İstanbul'da okuyan öğrencilerimizin ihtiyaçlarını, barınmalarına imkan sağlıyoruz. Gençlerimizin memleketlerinden kopmamaları, Isparta hatıralarını yaşamaları için çalışıyoruz. Hemşehrilerimize her türlü desteği vermeye çalışıyoruz, memleketimizi seviyoruz" görüşlerinde bulundu.

"Belediyemizin çalışmalarını yakından takip ediyoruz"

Birlik ve beraberliğe vurgu yapan, bu konuda İstanbul'da çalışmalar sürdürdüklerini belirten Ethem Güleryüz de Isparta'da belediye tarafından yapılan yatırım ve projeleri yakından takip ettiklerini dile getirdi. Üzüm Pazarı restorasyon çalışmalarının şehre ayrı bir değer kattığına vurgu yapan Güleryüz, eski adıyla ITKM, yeni adıyla Isparta Meydan AVM'nin bitmesinin, Kültür Merkezinin faaliyete girmesinin kendilerini sevindirdiğini belirtti. Yeni bulvarlar açılmasını, yolda kalan evlerin yıkılmasını değerlendiren Güleryüz, "Sizleri ve ekibinizi yapmış olduğunuz güzel çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum" görüşlerinde bulundu.

"Isparta'mızı daha da büyütme çabasındayız"

ITSO Başkanı Mustafa Tutar da "Isparta, dışarda Isparta merkezinden daha büyük. Daha önce İstanbul, Ankara, İzmir'de Ispartalılar gecesi olurdu. Bunların birkaçına Şükrü Başkanım, Osman Başkanımla katıldım. İstişarelerden sonra Isparta'ya dışarıdaki tüccarlarımızı, iş adamlarımızı, esnafımızı şehre getirerek burada bir yatırım yapılması ile ilgili görüşmeler yaptık. Dışarıdaki Ispartalı hemşehrilerimizle, Isparta'mızı daha da büyütmek çabası içerisindeyiz. Büyüdüğümüzde Isparta'mız, ekonomimiz büyüyor, istihdamımız büyüyor, çalışanımız artıyor. Birliğimiz burada daha önemli oluyor, diyoruz ki, Isparta büyüktür, birbirimizi tanıdıkça daha da büyüyeceğiz. Birliğimiz daim olsun" şeklinde konuştu.

"Fedakarca hizmet ediyorsunuz"

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de "İstanbul'da bizleri temsil eden, Isparta ismini üst düzeyde tutan hemşehrilerimiz, aynı zamanda İstanbul'da olup da derneklerde başkanlık, yönetim kurulu üyelikleri yapan arkadaşlarımızı şehrimizde ağırlamaktan mutluyuz. Isparta adına, şehrimizin ismini İstanbul'da üst düzeyde tuttuğunuz için sizlere teşekkür ediyorum. İstanbul'a geldiğimizde sizlerle irtibat kurarak, hemşehrilerimize ulaşıyoruz. Hepiniz fedakarca hizmet ediyorsunuz, şehrimizin bilinirliğini artırmak, Isparta'mıza maddi ve manevi destekler verme noktasında büyük hizmetleriniz var. 18 derneğimiz var, Isparta'mız adına İstanbul'da görev yapıyorlar. Şehirler dışarıdaki hemşehrileriyle büyüyor. Isparta'mızı en iyi şekilde temsil ediyorlar. Bunun bilincindeyiz. Bundan sonra da çok daha güzel işler yapacağız. Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum. Sizlere ve tüm hemşehrilerimize saygılar sunuyorum" dedi.

Kaynak: Habermetre / Güncel

Şükrü Başdeğirmen Ramazan Şahin İstanbul Isparta Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title