Haberler

Başkan Altay askerlere mektup yazan öğrencilerle buluştu

Güncelleme:

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Barış Pınarı Harekatındaki askerlere mektup yazarak ulaştıran Bilgehane öğrencileriyle buluştu.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Barış Pınarı Harekatındaki askerlere mektup yazarak ulaştıran Bilgehane öğrencileriyle buluştu.

Konya Büyükşehir Belediyesi Bilgehanelerinde Barış Pınarı Harekatındaki Mehmetçiklere gönderilmek üzere mektup yazan öğrenciler, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'ı ziyaret etti. Bu yılki ilk derslerinde Barış Pınarı Harekatına katılan kahraman Mehmetçik için Fetih Suresi okuyan ve mektup yazan öğrencilerden Kemal Gültaş, Musa Bayram ve Mehmet Yaren yazdıkları mektupları Başkan Altay'a okudu.

Bilgehane öğrencilerine teşekkür eden Başkan Altay, Bilgehanelerin vatanını, milletini, devletini, bayrağını seven bir nesil yetiştirmek için eğitim faaliyetlerini yürüttüğünü ifade etti. Başkan Altay, "Şu an 3 Bilgehanelerimizde 2 binin üzerinde öğrencimizin iyi ve dindar bir nesil olmaları için çalışmalar yürütüyoruz. İnşallah Bilgehanelerin sayısını hem merkezde hem de ilçelerimizde artırmayı hedefliyoruz. Böyle imanlı bir nesil yetişmesine vesile oldukları için tüm eğitim kadromuza ve hocalarımıza teşekkür ediyor, tüm öğrencilerimize de ömür boyu başarılar diliyorum" dedi.

Bilgehane öğrencileri ilk derslerinde yazdıkları mektupları, Barış Pınarı Harekatındaki askerlere ulaştırılmak üzere Konya Asker Alma Şubesi'ne teslim etmişlerdi.

Keykavus, Aliya İzzetbegoviç ve Ali Ulvi Kurucu olarak 3 ayrı merkezde 4-5-6-7 ve 8.sınıf öğrencilerine yönelik eğitimler veren Bilgehanelerde; Kur'an-ı Kerim, ibadet, siyer, ilmihal, değerler eğitimi, geleneksel ve olimpik okçuluk, bilişim atölyesi, ahşap atölyesi, görsel sanatlar atölyesi, zeka oyunları atölyesi, binicilik, yüzme, futbol, doğa kampları ile Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, İngilizce, Tarih, Din kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri veriliyor. Bu yıl zenginleştirilmiş atölye çalışmaları kapsamında drama, mehter, koro, bağlama, gitar, ney, halk oyunları; şehrimi tanıyorum projesi kapsamında ise tarihi ve kültürel geziler düzenleniyor. - KONYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Barış Pınarı Harekatı Uğur İbrahim Altay Konya Güncel Haberler

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title