Haberler

Başkan Ak, 'Yeni Türkiye'yi Lise Öğrencilerine Anlattı

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Gençlik Buluşmaları programı kapsamında Keçiören Prof. Dr. Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Gençlik Buluşmaları programı kapsamında Keçiören Prof. Dr. Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Keçiören Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğünün belirli aralıklarla hayata geçirdiği Gençlik Buluşması programı, bu kez Keçiören Prof. Dr. Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle gerçekleştirildi. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın konuşmacı olduğu söyleşinin ardından soru-cevap bölümüne geçildi. Soru-cevap bölümünde, lise öğrencilerinden gelen ilginç sorulara samimi ve açık yüreklilikle cevap veren Ak, öğrencilerden büyük alkış aldı. İlkokul, ortaokul ve lise hayatını anlatan Ak, üniversiteyi bitirdikten sonra çeşitli sektörlerde faaliyet gösterdiğini ifade etti. Siyasi yaşamına AK Parti'de başladığını söyleyen Mustafa Ak, AK Parti'de çeşitli görevler yürüttükten sonra da 2009 yılında Keçiören Belediye Başkanı seçildiğini aktardı. Öğrencilik hayatının yanında siyasi yaşamına ilişkin deneyimlerini paylaşan Ak, yerel yönetimlerin güçlendirilmesi gerektiğine değinerek, Türkiye'de başkanlık sistemiyle yönetim modelinin modern bir çehre kazandığını belirtti. Başkan Ak, Türkiye'nin birinci Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde Türk milletinin doğrudan demokrasiye geçerek, lider olarak görmek istediği adayı seçme imkanına kavuştuğunu da kaydetti.

"Millet olarak üzerimize düşeni yapmalıyız"

Türkiye'deki yeni yönetim sisteminin sağlam zemine oturtulması için millet olarak herkesin elini taşın altına sokması gerektiğinin altını çizen Mustafa Ak, "Refaha ulaşmak ancak milletimizin topyekun mücadelesiyle mümkün olacaktır. Değişen ve gelişen Türkiye'nin kalkınma hızını el birliğiyle artırmak her Türk vatandaşının birinci vazifesidir. Bu büyük geminin sarsılmadan yol alması için hem bilimin hem de kültürel değerlerimizin bir arada yaşatılması ve ileriye taşınması gerekmektedir" dedi.

"Keçiören halkına kendinizi nasıl sevdirdiniz?"

Söyleşinin ardından gerçekleştirilen soru-cevap bölümünde lise öğrencilerinin sorularını yanıtlayan Başkan Mustafa Ak, kendisine yöneltilen soruları yanıtlarken keyifli anlar yaşandı. Abuzer Öcal isimli öğrencinin, "Keçiören halkına kendinizi nasıl sevdirdiniz? Şahsen ben de sizi çok seviyorum" sorusuna gülümseyerek cevap veren Ak, "917 bin nüfuslu bir ilçe olan Keçiören'de vatandaşlarımızın her birinin derdiyle dertlenerek, hüznüyle hüzünlenerek, onların gönüllerine dokunarak bu sevgi bağını oluşturduk. Bu sevgi tek taraflı olmamakla birlikte, ben de Keçiörenli vatandaşlarımı canı gönülden seviyorum. Makamda oturarak yöneticilik yapmak yerine; parkta, caddede, camide, taziye ziyaretlerinde, düğünlerde bulunarak; vatandaşlarımızla hasbihali eksik etmeyerek sevgi yumağını oluşturduk. Her zaman ifade ettiğim gibi büyük bir aile örneği olan Keçiören halkı benim için çok değerlidir" diye konuştu. - ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Necmettin Erbakan Mustafa Ak Keçiören Güncel Haberler

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu 'B3'ten 'B1'e yükseltti

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B3"ten "B1"e yükseltti

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title