Bozdağ'dan "DEAŞ Saldırısı Olmuyorsa Sayemizde" Diyen Bass'a: Kastını Açıkla! - Haberler
Haberi Paylaş

Bozdağ'dan "DEAŞ Saldırısı Olmuyorsa Sayemizde" Diyen Bass'a: Kastını Açıkla!

AA - Güncel
 - Güncelleme:

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "9,5 aydır DEAŞ saldırısı olmuyorsa ABD sayesinde" diyen ABD elçisi Bass'a yanıt verdi: Kastını açıkla!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ Habertürk TV Ankara Temsilciliği Alican Türkoğlu'nun sorularını yanıtladı.

"SAYIN ELÇİ KASTINI AÇIKLASIN"

Bozdağ'a ABD Büyükelçisi Bass'ın Türkiye'de 9.5 aydır DEAŞ'ın terör eylemi yapamadığını, bunun ABD-Türkiye işbirliği nedeniyle olduğunu söylemesi soruldu. Bozdağ "Dünden beri bu açıklama üzerine medyada değişik yorumlar var. Sorumlu mevkide insanlar olarak o yorumlara değerlendirme yapmayı doğru görmem. Sayın büyükelçinin neyi kastettiğini açıklaması lazım." diyerek cevap verdi.

BASS NE DEMİŞTİ?

ABD Ankara Büyükelçisi John Bass diplomasi muhabirleriyle yaptığı veda toplantısında "9.5 aydır Türkiye'de terör saldırısı yaşanmıyor. Bu IŞİD vazgeçtiği için değil, işbirliğimizin sonucu" demişti.

AA / Güncel

Amerika Birleşik Devletleri Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title