Haberler

Başbakan Yardımcısı Bozdağ Yozgat'ta Açıklaması

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Türkiye Cumhuriyeti'nin her karış toprağından Türkiye Cumhuriyeti'nin egemenliği ve otoritesi tamdır" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Türkiye Cumhuriyeti'nin her karış toprağından Türkiye Cumhuriyeti'nin egemenliği ve otoritesi tamdır" dedi.

Bozdağ, Sarıkaya Belediyesi Toplu Açılış Töreni'nde yaptığı konuşmada, işlerinin hizmet, güçlerinin millet olduğunu ifade ederek, AK Parti iktidarının gecesini gündüzünü hizmet ile geçirdiği söyledi.

Türkiye'nin artan gücünden içeride ve dışarıda rahatsız olanların olduğunu belirten Bozdağ, "Türkiye'nin gücünü azaltmak, nüfuzunu kırmak için el altından, el üstünden pek çok çalışan şer odakları var. Biz onları da gayet iyi biliyoruz gayet yakın tanıyoruz. PKK terör örgütü, sadece bir terör örgütü değil aynı zamanda pek çok güce hizmet eden taşeron bir örgüttür onu biliyoruz. Terörle mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir, terörün kökü bitine kadar sonu gelene kadar bu mücadele her alanda devam edecektir. Bundan kimsenin endişesi olmasın" diye konuştu.

Terör örgütünün ve onun yandaşlarının "Türkiye'nin bazı yerlerinin terör örgütü tarafından tutulduğu" yönünde bir söyleminin olduğunu anlatan Bozdağ, şunları kaydetti:

"Kim söyledi bunu Selahattin Demirtaş söyledi. Arkasından CHP'li bir milletvekili söylüyor. Başka vekilleri söylüyor. Buradan bir kez daha söylüyorum Türkiye Cumhuriyeti'nin her karış toprağından Türkiye Cumhuriyeti'nin egemenliği ve otoritesi tamdır. En ufacık bir boşluk yoktur. Boşluk olsun diye emek verenler, çalışanlar, terör yapanlar bilsinler ki hiçbir zaman bir boşluk bulmaları mümkün olmayacaktır. İğne ucu kadar dahi bir yer yoktur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin her yerde otoritesi tamdır. Bu söylem, CHP'nin uydurduğu kuyruklu bir yalan. BDP Eş Başkanının uydurduğu kuyruklu bir yalandır. Onun için hem Sayın Kılıçdaroğlu'na hem de BDP'ye sesleniyorum. Aslında eş başkanlık var ama CHP ile BDP eş parti oldular adeta. Baktığınız zaman birileri gidip teröristlerle kucaklaşırken ötekisi kaçtı mı kaçırıldı mı belli değil onlarla arkadaşlık muhabbeti yapıyor. Bu millet teröristle arkadaşlık muhabbeti yapanlara, onlarla kucaklaşanlara ne yapacağını her zaman bilir ve gereğini de yapmıştır. O yüzden biz şunu söylüyoruz, milletin içine gelip söylediklerinizle yaptıklarınız birbirini tutsun. Milletin içinde söylediklerinizle icraatlarınız birbirine uysun, bir yandan terörle mücadele deyip öte yandan terör örgütünün yaymak istediği propagandanın aleti olmak çok vahim bir durumdur, çok çirkin bir durumdur."

-"CHP de safını belirlemeli"

BDP'nin PKK terör örgütünün bir yansıması, bir uzantısı olduğunu iddia eden Bozdağ, "CHP'yi bu noktada anlamakta zorlanıyoruz. Onunu için CHP de safını belirlemeli. Teröristlerin diliyle mi, yoksa halkın diliyle mi konuşacak, onu açık açık ortaya koymalıdır. Ama maalesef CHP'nin bazı milletvekilleri PKK'lıların dili ile konuşmayı siyaset zannediyorlar. Ben onları milletimize havale ediyorum. Milletimiz siyasetin nasıl yapıldığını onlara gösterecektir. Çünkü bu milletin dili ile konuşmayanları bu millet hiç anlamaz ve ona da gereken cevabı her zaman verir, vermeye de devam edecektir" ifadesini kulandı.

-Suriye'deki olaylar

Suriye'de her gün bazen onlarca bazen yüzlerce mazlumun zalim yönetim tarafından katledildiğini belirten Bozdağ, şunları söyledi:

"Türkiye bir tavır koymuş. Orada bir zulüm var, orada insanlar öldürülüyor. Bu ölümler dursun, zulüm bitsin diye hükümetimizin bir tavrı var, devletimizin milli çıkarları için ortaya koyduğu bir tutum var. Ama CHP'li milletvekillerine baktığımızda partinin genel başkanı dahil konuşanlara baktığınız zaman insanın tüyleri diken diken oluyor. Ben bazen Esed'in ve Esed'in tetikçilerinin, yandaşlarının yaptığı açıklamalara bakıyorum, bazen de CHP'nin yöneticilerinin, milletvekillerinin yaptığı açıklamalara bakıyorum. İsim hanesini kapattığınız zaman bu açıklamayı Türkiye'nin anamuhalefet lideri mi, milletvekilleri mi yapmış yoksa Esed veya adamları mı yapmış insan şaşırıyor, ayırt edemiyor."

CHP'nin kendi ülkesinin milli çıkarlarının yanında durmasının gerektiğini dile getiren Bozdağ, şöyle devam etti:

"(Ülkenin çıkarları doğrultusunda konuşuyorum, hükümetin yanlışlarını ortaya çıkartıyorum) diyerek Esed'in propagandasını Türkiye'de hiçkimse lütfen yapmasın. Yapması doğru değil. Kan akarken, canlar ölürken, insanlar canını kurtarmak için oraya buraya kaçmaya devam ederken, Türkiye'de maalesef CHP'nin burada da yanlış tutumu var. Hem PKK terör örgütüne karşı hem de kendi halkına karşı terör estiren zalim Suriye yönetimine karşı maalesef tutumu aynıdır. Onu değiştirmesi lazımdır, eğer değiştirmezse ben inanıyorum ki vatandaşımız CHP'ye de bir ayar verecektir, bir değişiklik yapacaktır. Çünkü bu zihniyetin CHP'ye de bu ülkeye de hayrı yoktur, olmayacaktır. Ama biz milletimizin hayırını, yararını gözetmeye, ülkemize hizmet etmeye İnşallah daha güçlü Türkiye oluşturmak için gücü ve nüfuzu güçlü bir Türkiye'yi sürekli kılmak için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Kim ne yaparsa yapsın, kim hangi adımı atarsa atsın. Bizim işimiz hizmet olacak, gücümüz millet olacak, gecemiz gündüzümüz milletin derdiyle dertlenmek olacaktır."

Bozdağ'ın konuşmasının ardından Sarıkaya Belediyesi'nin yaptırdığı 16 tesisin toplu açılışı gerçekleştirildi.

Açılış törenine Bozdağ'ın yanı sıra Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, AK Parti Yozgat milletvekilleri Yusuf Başer ve Ertuğrul Soysal, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği Başkanı Abdulkadir Akgül, Sarıkaya Belediye Başkanı Ali Osman Erbir ve davetliler katıldı.

Bozdağ, açılış töreninin ardından Akdağmadeni ilçesinin 150. kuruluş yıl dönümü etkinliklerine katılmak üzere ilçeye hareket etti.

Muhabir: Özcan Güney / Yücel Velioğlu

Yayıncı: Tarkan Demir - YOZGAT

Kaynak: AA / Güncel

Bekir Bozdağ Ak Parti Sarıkaya Yozgat Politika Güncel Haberler

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

Bakmadan Geçme

25-26 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 25-26 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25-26 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Beylikdüzü, Şişli, Sarıyer elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Yenimahalle, Altındağ, Pursaklar elektrik kesintisi! Şişe çevirmece doğruluk soruları! Şişe çevirmecede sevgiliye sorulabilecek zor doğruluk soruları örnekleri e-Nabız randevu onaylama! e-Nabız'dan randevu nasıl onaylanır? En-Nesyri müslüman mı? Youssef En-Nesyri nereli, dini ne, ailesi müslüman mı? Testo Taylan kaç yaşında, nereli? Testo Taylan'ın boyu, kilosu kaç, ne mezunu? Ruzomberok nerenin takımı? Ruzomberok hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? TBMM'de hangi milletvekilleri kavga etti? TBMM'de ne oldu, kavga neden çıktı? Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, canlı maç skoru!
Yerlikaya, terör halayı çekenlere dinletilen şarkıyı hazmedemeyenlere ayarı verdi: En ufak üzüntü duymuyorum

Yerlikaya, terör halayı çekenlere dinletilen şarkıyı hazmedemeyenlere ayarı verdi: En ufak üzüntü duymuyorum

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title