Haberler

Başbakan İçin İlginç Övgüde Bulunan Ak Partili Vekil Kendini Savundu

Abone Ol

Ak Parti Düzce Milletvekili Fevai Arslan, partisinin seçim bürosu açılışında Başbakan Erdoğan için 'Allahü tealanın bütün vasıflarını toplamış bir lider' dedi.

Ak Parti Düzce Milletvekili Fevai Arslan, partisinin seçim bürosu açılışında Başbakan Erdoğan için 'Allahü tealanın bütün vasıflarını toplamış bir lider' dedi. Konuşmasının yanlış anlaşılmalara sebebiyet verdiğini ifade eden Fevai Arslan, 'Yüce dinimizde de Allah'ın sıfatlarının kişiye mal edilemeyeceği hepimizce malumdur. Maksadımın bu olmadığını iyi niyetli her insan kabul edecektir' dedi.

Ak Parti Düzce Milletvekili Fevai Arslan'ın geçtiğimiz cuma günü Düzce'de seçim bürosunun açılışında yaptığı konuşma Düzce TV'de yayınlandı. Fevai Arslan açılışta yaptığı konuşmada, 'Dış mihraklar gördü ki Türkiye artık koşmaya başladı. İşte bu koşan arabanın tekerine bir şey yapmak lazım. Birinci dönemini geçtik, ikinci döneminde başarılı olamadık, ama üçüncü döneminde mutlaka bir şey yapmamız lazım ki Ortadoğu'da dünya lideri ülkeler arasına girmesin. Çünkü başında öyle bir lider var ki dünya liderliği kabiliyetinde ve Allahü tealanın bütün vasıflarına toplamış bir lider Sayın Recep Erdoğan var. İşte bunun önü kesilmeliydi' dedi.

Fevai Arslan yaptığı konuşmanın yanlış anlaşılmalara sebep olduğunu ifade ederek, bugün yazılı açıklamada bulundu. Arslan'ın açıklaması şöyle: '10 Ocak Cuma günü seçim bölgem olan Düzce'de seçim bürosu açılışında irticalen yaptığım bir konuşmada 'Allah'ın emrettiği tüm ahlaki vasıflara sahip bir lider' kastiyle söylemiş olduğum cümle 'Allah'ın bütün vasıflarına sahip bir kişi' diye medya tarafından kamuoyunun gündemine taşınmıştır. İslam inancına ters düşen böyle bir cümleyi ne benim, ne de herhangi bir müslümanın kabul etmesi düşünülemez. Şunu unutmamak gerekir ki; biz siyasilerin yaptığı bazı konuşmalar yoğun tempomuz nedeniyle irticalen yapılmakta olup bazı cümlelerimiz yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermektedir. Yüce dinimizde de Allah'ın sıfatlarının kişiye mal edilemeyeceği hepimizce malumdur. Maksadımın bu olmadığını iyi niyetli her insan kabul edecektir. Sürç-i lisan olarak ifade edilen bu sözün siyaseten benim ve partimin aleyhinde kullanılması küçük siyasi hesapların ucuz bir yansımasıdır. Takdir edilmelidir ki burada asıl olan maksadıma dair kendi açıklamamdır.' - Zce

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Fevai Arslan Ak Parti Düzce Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

2023 ALES 3 SONUÇLARI ne zaman açıklanacak, sonuçlara nereden bakılır? ÖSYM.GOV.TR Sonuç Sorgulama Ekranı! Trigliserid nedir? Trigliserid kaç olmalı, neden yükselir? Nazlı Ilıcak neden cezaevinde, neden hapiste? Nazlı Ilıcak kimdir, kaç yaşında, nereli? Çorum'da deprem mi oldu, kaç şiddetinde? 5 Aralık Çorum'da nerede deprem oldu? Kemik erimesi neden olur? Kemik erimesi belirtileri neler? Dünya Mühendisler Günü Mesajları 2023 | Dünya Mühendisler Günü anlamlı, kısa, söz ve mesajlar neler? Kızılcık Şerbeti 42. bölüm fragmanı izle! Kızılcık Şerbeti yeni bölüm bölüm fragmanı yayınlandı mı? Kızılcık Şerbeti yeni bölümde neler olacak? ZAMLI MEMUR MAAŞLARI 2024: Ocak memur zammı belli oldu mu, ne kadar oldu? 2024 Ocak öğretmen, memur, hemşire, polis, müfettiş maaşı ne kadar olacak? GTA 6 KALDIRAN BİLGİSAYAR VAR MI? Bilgisayarım (PC) GTA 6 kaldırır mı, kaldırıyor mu? DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ Mesajları ve sözleri resimli! Dünya Kadın Hakları Günü anlam ve önemi nedir? TikTok kapanacak mı? TikTok Türkiye'de yasaklanacak mı? CANLI ALTIN FİYATLARI 5 ARALIK | Çeyrek, Gram, Cumhuriyet altını bugün ne kadar oldu? Altın Fiyatları Canlı! Android deprem uyarı sistemi nasıl yapılır, açılır? Google deprem uyarı sistemi nasıl aktif edilir? ZAMLI MEMUR MAAŞLARI 2024 | En düşük memur maaşı ne kadar olacak, hangi memur ne kadar maaş alacak? Zamlı memur ve emekli maaş listesi! Dilan Polat yardımcısı Şule sınır dışı edildi mi? Şule neden gözaltına alındı?
title