BAŞAKŞEHİR'DE HAMİLE HEMŞİRENİN DARP EDİLDİĞİ OLAYA İLİŞKİN SORUŞTURMA TAMAMLANDI - Haberler
Haberi Paylaş

BAŞAKŞEHİR'DE HAMİLE HEMŞİRENİN DARP EDİLDİĞİ OLAYA İLİŞKİN SORUŞTURMA TAMAMLANDI

Demirören Haber Ajansı - Güncel
 - Güncelleme:

BAŞAKŞEHİR'deki bir devlet hastanesinde 24 yaşındaki hamile hemşire Gülhan D.'nin darp edilmesine ilişkin soruşturma tamamlandı.

BAŞAKŞEHİR'deki bir devlet hastanesinde 24 yaşındaki hamile hemşire Gülhan D.'nin darp edilmesine ilişkin soruşturma tamamlandı. Savcılıkça hazırlanan iddianame 2'si tutuklu 4 şüpheli hakkında 9 aydan 5 yıl 3 aya kadar değişen oranlarda hapis cezası talep edildi. Hamile hemşireye saldırı anları cep telefonu kamerası ile kaydedilmişti.

Başakşehir Çam ve Sakura Devlet Hastanesi'nde pazartesi günü, hamile hemşire Gülhan D. hasta yakınlarının saldırısına uğradı. Saldıranlardan Rıdvan Koçyiğit, koşarak hemşire Gülhan D.'nin yüzüne uçan tekme attı. Saldırganlar tekmeden sonra yere yığılan Gülhan D.'ye saldırmaya devam ettiler. Saldırı anları o sırada hastanede olan bir kişi tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Gülhan D.'nin şikayetçi olduğu 4 saldırgandan baba Hüseyin Koçyiğit ve oğlu Rıdvan Koçyiğit Basit yaralama suçundan tutuklandı. Olaya ilişkin soruşturma Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nca tamamlandı. Hazırlanan iddianamede, 16 Ocak günü hemşire Gülhan D.'nin kan alma merkezinde görev yaptığı ve hasta Gülcan A.'nın kan alma işlemini bitirip başka bir hastanın kan alma işlemine geçtiği belirtildi. Hasta Gülcan A.'nın hemşireye Ben kalkabilir miyim dediği hemşirenin de Kendinizi iyi hissediyorsanız kalkabilirsiniz demesi üzerine hasta Gülcan A.'nın Aman siz kaldırmayın sakın dediği anlatıldı. Şikayetçi hemşirenin işlerini bitirmesi halinde yardımcı olacağını söylediği, hasta Gülcan A.'nın da hemşireyi beklemeden koridora çıktığı ve baygınlık geçirdiği, olaya müdahale eden doktor ve hemşirelerin hastayı tekrar kan alma odasına getirdikleri belirtildi. O sırada hasta yakınlarından Aycan Koçyiğit'in, şikayetçi hemşireye Bana ismini ver seni işinden edeceğim, sana göstereceğim dediği, şüpheli Hüseyin Koçyiğit'in ise Sen terbiyesizsin kes sesini git dediği anlatıldı.

DİZİNİ HEMŞİREYE VURUP YERE DÜŞÜRDÜĞÜ

Şikayetçi hemşirenin hasta yakınlarına karşılık vermediği, Nurcan Koçyiğit'in elindeki poşetleri hızlıca yere atıp müştekiye yaklaşarak Ne oldu, ne yapacaksın dediği ve tahrik etmeye çalıştığı anlatıldı. Şüpheli Nurcan Koçyiğit'in hemşirenin başından tuttuğu, saçını çekip sağa sola savurduğu ve başörtüsünü açtığı, hemşirenin saldırıdan kurtulmaya çalıştığı sırada şüpheli Rıdvan'ın 4-5 metre uzaktan hızlıca gelerek dizini hemşirenin yüzüne vurduğu ve hemşirenin bu hamleyle yere düştüğü anlatıldı.

4 ŞÜPHELİ YERDE SALDIRDI, BİRİ KARNINA TEKME ATTI

Sonrasında bütün şüphelilerin hemşire Gülhan D.'ye saldırdıkları, ellerindeki eşyaları fırlattıkları ve şüpheli Nurcan'ın hemşirenin karnına tekme attığı, çevredekilerin Yapmayın kadın hamile telkinlerine rağmen şüphelilerin eylemlerine devam ettiği kaydedildi. Çevredekilerin olayı ayırdıkları, şüpheli Nurcan'ın kapıdan çıkarken Doymadın mı hadi gel biraz daha dövelim dediği iddianamede yer aldı. Hemşire Gülhan D.'nin kendisini odaya kilitleyerek saldırıdan kurtulduğu belirtilen iddianamede Adli Tıp Kurumu'ndan alınan rapora göre hemşirenin basit tıbbi müdahaleyle giderilebilir şekilde yaralandığı vurgulandı.

ASLİYE CEZA MAHKEMESİNDE YARGILANACAKLAR

Şüphelilerin suçlamaları reddettikleri anlatılan iddianamede, tutuklu şüpheli Hüseyin Koçyiğit'in Kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten yaralama ve Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret suçlarından, tutuklu şüpheli Rıdvan Koçyiğit ile tutuksuz şüpheliler Nurcan Koçyiğit ve Aycan Koçyiğit'in ise Kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten yaralama ve Tehdit suçlarından ayrı ayrı 9 aydan 5 yıl 3 aya kadar değişen oranlarda hapisleri talep edildi. İddianame kabul edilirse şüpheliler Küçükçekmece Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak.

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Başakşehir, Hakaret, Sakura, Kamu, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title