Başakşehir'de hastanede hemşireyi darbeden 2 şüpheli tutuklandı - Haberler
Haberi Paylaş

Başakşehir'de hastanede hemşireyi darbeden 2 şüpheli tutuklandı

AA - Ömer Faruk Yılmaz - Güncel
 - Güncelleme:

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinde hamile olan 24 yaşındaki hemşire Gülhan D'yi darbettikleri gerekçesiyle gözaltına alınan 4 şüpheliden 2'si tutuklandı.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinde hamile olan 24 yaşındaki hemşire Gülhan D'yi darbettikleri gerekçesiyle gözaltına alınan 4 şüpheliden 2'si tutuklandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 16 Ocak Pazar akşamı Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinde hemşire Gülhan D'nin darbedilmesiyle ilgili çalışma başlattı.

Yapılan incelemede, kan alma işlemi sırasında çıkan tartışmanın ardından 4 hasta yakınının hemşireyi darbettiği belirlendi.

Olaya karıştıkları gerekçesiyle gözaltına alınan şüpheliler, Küçükçekmece Adliyesine götürüldü. Ardından 2 şüpheli, tutuklanmaları istemiyle hakimliğe sevk edildi.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığının şüpheliler Rıdvan K. ve Hüseyin K. ile ilgili sevk yazısında, Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesinde hemşire olarak görev yapan müşteki Gülhan D'nin 16 Ocak 2022'de hasta ve hasta yakınlarının saldırıları sonucu yaralandığı belirtildi.

Savcılık yazısında, müştekiye ait geçici adli muayene raporunun adli tıp uzmanı tarafından incelendiği, 18 Ocak 2022'de yeni delil niteliğinde kati rapor düzenlendiği kaydedildi.

Yazıda, şu ifadelere yer verildi:

"Dosyaya eklenen yeni delil ve diğer deliller kapsamında, olayın oluş şekli, meydana gelen zarar ve müştekinin hamile olduğunu bilmelerine rağmen önce şüpheli Rıdvan K. tarafından uçan tekmeyle müştekinin yere düşürüldüğü ve daha sonra tüm şüphelilerin birlikte yerde yatan ve hamile olduğunu belirten mağdura yönelik tekme ve yumruklarla saldırılarını devam ettirdikleri eylemlerinin ağırlığı dikkate alınarak, şüphelilerin üzerine atılı suçu işlediğine dair kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren olguların ve tutuklama nedeninin bulunduğu anlaşılmakla şüpheliler Rıdvan K. ve Hüseyin K'nin üzerlerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumu, suça dair yasada yazılı cezanın üst haddi dikkate alınarak, 5271 sayılı CMK'nın 100. ve vd. maddeleri uyarınca ayrı ayrı tutuklanmalarına karar verilmesi kamu adına talep olunur."

Nöbetçi Küçükçekmece Sulh Ceza Hakimliği, şüpheliler Rıdvan K. ve Hüseyin K'nin "kamu görevlisini basit yaralama" suçundan tutuklanmasına karar verdi. Diğer şüpheliler Aycan K. ve Nurcan K. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

AA / Ömer Faruk Yılmaz - Güncel

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Başakşehir, Sakura, Ocak, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title