Haber : Barzani'den Ankara Mesajı: Hedef Barış - Haberler

Haberi Paylaş

Barzani'den Ankara Mesajı: Hedef Barış

Barzani'den Ankara Mesajı: Hedef Barış

Mesud Barzani, dün Ankara'da meydana gelen bombalı saldırıya ilişkin, "Bu insanlık dışı saldırının amacı toplumsal barışı yok etmektir" dedi.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, dün Ankara'da meydana gelen bombalı saldırıya ilişkin, "Bu insanlık dışı saldırının amacı toplumsal barışı yok etmektir" dedi.

SALDIRIYI KINADI

Başkanlık'tan bugün yapılan açıklamada Mesud Barzani, dün Ankara'da gerçekleştirilen ve 128 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı kınadı.

"HEDEF BARIŞ"

Açıklamada, terörün tüm toplumlar ve insanlık üzerindeki en büyük tehdit olduğuna dikkat çeken Barzani, şunları söyledi:

"Söz konusu terörist saldırı tüm bölge ve Türkiye'nin içinden geçtiği hassas süreçte meydana gelmiştir. Bu insanlık dışı saldırının amacı Türkiye halkları arasında çelişki ve çatışmaları derinleştirmek ve halklar arasındaki toplumsal barışı yok etmektir."

"KİRLİ YÜZLERİNİ GÖSTERDİLER"

Öte yandan,Kürt partileri Azadi Hareketi, Katılımcı Demokrasi Partisi (KADEP), Özgürlük ve Sosyalizm Partisi (ÖSP), Kürdistan Özgürlük Partisi (PAK), Kürdistanî Parti (PAKURD) ve Kürt Demokratları Platformu (PDK Bakur) tarafından, olayla ilgili dün yazılı bir açıklama yapılmıştı.

Sözkonusu açıklamada, "Kürdistan ve Türkiye'de barışa özgürlüğe, demokrasiye düşman karanlık güçler, bir kez daha kirli yüzlerini göstererek bombalı saldırıyla bu katliamı gerçekleştirdiler" denilmişti.

Haberler.com - Güncel

Başkanlık Sistemi Mesud Barzani Türkiye Politika Dünya Güncel Haberler

title