Haberler

Bartın Üniversitesi'ne gelecek yıl için 166,6 milyon lira ödenek ayrıldı

Abone Ol

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Üniversitesi'ne önümüzdeki yıl için 166 milyon 649 bin lira ödenek ayrıldığını bildirdi.

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Üniversitesi'ne önümüzdeki yıl için 166 milyon 649 bin lira ödenek ayrıldığını bildirdi.

Tunç, yaptığı yazılı açıklamada, 2008'de 3 fakülte ile kurulan Bartın Üniversitesi'nin şu an 9 fakülte, 3 meslek yüksekokulu, eğitim bilimleri, fen bilimleri ve sosyal bilimlerden oluşan 3 enstitü ve 14 araştırma merkezi ile hızla geliştiğini belirtti.

Üniversitenin bugün 18 bin 619 öğrenci, 618 akademik ve 419 idari personelle akademik hayatını sürdürdüğünü ifade eden Tunç, şunları kaydetti:

"Bartın Üniversitesi'ne 2021 yılı için 166 milyon 649 bin lira ödenek ayrıldı ve bütçe tahminine göre 2022 yılı için de 173 milyon 527 bin, 2023 yılı için ise 190 milyon 264 bin lira ödenek öngörüldü. Bartın Üniversitesi, önümüzdeki 3 yıl için bütçeden 530 milyon 440 bin lira ödenek ayrıldı. Bartın Üniversitesine ayrılan ödeneklerle yeni kampüs alanındaki fakülte binaları ve yeni kampüs alanı düzenlemeleri tamamlanacak ve üniversitenin 20 bin öğrenci hedefinin üzerine çıkılacak. Bartın ilimizin gelişiminde bir lokomotif olan üniversitemizin büyümesinde emeği olan başta rektörümüz olmak üzere, akademisyen ve idarecilerimize ve ilimiz yöneticilerine teşekkür ediyorum."

Kaynak: AA / Güncel

Bartın Üniversitesi Enver Yılmaz AK Parti Bartın Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Rektör Güliz Moğan kimdir? İstanbul Okan Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Selman Öğüt kimdir? İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Mehmet Yazıcı kimdir? Antalya Belek Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör İsmail Boz kimdir? Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? UEFA Konferans Ligi ikili averaj mı, genel averaj mı? 30 Kasım 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 30 Kasım Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 30 Kasım AFAD ve Kandilli deprem listesi! 30 Kasım Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 1 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 30 Kasım 2023 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 1 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 1 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 1 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title