Bartın'ın Su Sorunu Çözüldü - Haberler
Haberi Paylaş

Bartın'ın Su Sorunu Çözüldü

AA - Güncel
Bartın'ın Su Sorunu Çözüldü

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, "Kentin, en az 20 yıllık su sorununu çözdük ve musluklarımızdan da dünya standartlarında temiz su akıyor.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, "Kentin, en az 20 yıllık su sorununu çözdük ve musluklarımızdan da dünya standartlarında temiz su akıyor." dedi.

Akın, kentteki bir konakta düzenlediği basın toplantısında, belediyenin temiz su, kanalizasyon ve hava kirliliği olmak üzere 3 büyük temel meselesi olduğunu ve bunların üzerine kararlılıkla gittikleri söyledi.

Kentte en önemli sorunlardan birinin su olduğunu ve 30 yıldır gerek içilebilir, gerekse yeterlilik konusunda sorunlar yaşandığın ifade eden Akın, şöyle konuştu:

"Özellikle suyun azaldığı yaz aylarında sürekli olarak suyun fazla kullanılmaması, halı ve araç yıkanmaması gibi uyarılarda bulunuyorduk. Yine yüksek kesimlere çıkmadığı zamanlar oluyordu. Göreve gelmemizle bu sorunun kökten çözülmesi için Çayır köyü mevkisinde keson kuyusu açtık ve yer altı kaynağı çıktı. Buradan saniyede 14 bin ton su geliyor. Bu yakın zamanda 20 bin tona çıkacak. Ama bizim şu ana kadar su aldığımız Ulupınar'dan 15 bin ton geliyordu. Kentin, en az 20 yıllık su sorununu çözdük ve musluklarımızdan da dünya standartlarında temiz su akıyor. Sadece su için 6 milyon lira harcadık."

Kentin önemli sorunlarından bir diğerinin de hava kirliliği olduğunu ve doğalgaz kullanılmaya başlanmasıyla bu kirliliğinin yüzde 70 azaldığını anlatan Akın, yine kanalizasyon atığıyla kirlenen Bartın Irmağı'nın arıtma tesisi projesiyle temiz bir hale geleceğini aktardı.

AA / Güncel

Cemal Akın Bartın Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title