Barodan "Cumhuriyetimize Giden Yol-1" Etkinliği - Haberler
Haberi Paylaş

Barodan "Cumhuriyetimize Giden Yol-1" Etkinliği

İhlas Haber Ajansı - Güncel
Barodan 'Cumhuriyetimize Giden Yol-1' Etkinliği

Türkiye Barolar Birliği ile Samsun Barosu ortaklaşa olarak, geniş bir katılımla önümüzdeki günlerde "Cumhuriyetimize Giden Yol-1" adlı etkinlik düzenleyecek.

Türkiye Barolar Birliği ile Samsun Barosu ortaklaşa olarak, geniş bir katılımla önümüzdeki günlerde "Cumhuriyetimize Giden Yol-1" adlı etkinlik düzenleyecek.

Türkiye Barolar Birliği ve Samsun Barosu'nun ortaklaşa düzenlediği Türkiye'deki diğer barolardan başkan, yönetim kurulu ve avukat düzeyinde katılımın olacağı "Cumhuriyetimize Giden Yol-1" adlı etkinlik, 8 Mayıs tarihinde saat 14.00'te Samsun Opera ve Balo Salonu'nda gerçekleştirilecek. Üç oturum halinde yapılacak etkinlikte akademisyenler ve uzmanlar söz alacak. Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ahmet Gürel'in başkanlığını yapacağı birinci oturumda, Hukukçu-Yazar Alev Coşkun, "Mustafa Kemal Paşa'nın Samsun'a (Anadolu'ya) Çıkmasında Rol Oynayan Etkenler", Karadeniz Teknik Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hikmet Öksüz, "Mustafa Kemal Paşa'nın Samsun'a Çıktığı Günlerde Bölgedeki Durum" ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. İbrahim Tellioğlu ise "Mustafa Kemal Paşa'nın Samsun'daki Faaliyetleri" konularında konuşma yapacak.

Etkinliğin ikinci oturumuna ise Ondokuz Mayıs Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Dursun Ali Akbulut başkanlık yapacak. İkinci oturuma katılacak Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden Prof. Dr. Mehmet Evsile "Mustafa Kemal Paşa'nın Samsun'dan Ayrılış Nedenleri ve Havza'ya Gelişi", Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden Yrd. Doç. Dr. Ahmet Semerci "Mustafa Kemal Paşa'nın Havza'daki Faaliyetleri ve son konuşmacı Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nden Prof. Dr. Nedim İpek de "Havza'da Hükümet ve İtilaf Devletlerinin Bakışı" başlıklarında sunum yapacak. Üçüncü oturumda ise katılımcıların iştiraki ile toplantının genel değerlendirilmesi yapılacak.

Programa ev sahipliği yapacak olan Samsun Barosu Başkanı Necat Anıl, 19 Mayıs etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirecekleri bu organizasyonun önemine dikkat çekerek, "Hukuk camiasından ve bilim dünyasından çok sayıda konuğu ağırlamanın mutluluğunu yaşayacağız. Ayrıca, bu konuklarımızla birlikte Kurtuluş Yolu'ndan Cumhurbaşkanımıza sunulmak üzere yola çıkacak olan Türk Bayrağı'nı da uğurlama törenine katılacağız. Böylesine bir etkinliğin Cumhuriyetimize giden yolda en önemli noktalardan biri olan şehrimizde düzenlenecek olması da Samsun'un tarih sayfasındaki önemine bir kez daha işaret etmek içindir. Tüm halkımızı etkinliğimize davet ediyoruz" dedi. - SAMSUN

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Karadeniz Teknik Üniversitesi Politika Güncel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title